У мережі заступилися за киянку, яка змінила по батькові на по матері

16-річна киянка змінила по батькові на по матері

Користувачі мережі розкритикували 16-річну Станіславу Литвиненко за рішення змінити по батькові на по матері, пише Успіх in UA.

Однак знайшлися і ті, хто аргументовано відстоли право дівчини на будь-які змінив ПІБ. Так, підтримати Станіславу вирішила редакторка Ольга Васильєва.

Вона вважає, що нічого дивного у зміні патроніма на матронім немає. Адже в українській мові багато матронімічних прізвищ, більшість із яких має суфікси -ин (Лесин — син Лесі, Ващишин — син Васьки (Василини) тощо) та -ич (Оленич — син Олени, Мотрич — син Мотрі тощо). Є й з іншими суфіксами: Мотрій (син Мотрі), Палагнюк (син Палажки), Гапко (син Гапки) тощо. Явдощук, Катеринчук, Іринчук; Горпиненко, Одарченко, Хівренко.

“Якщо жінка виховувала дитину сама, використання матронімів справедливе та закономірне. Або якщо вона не знає, хто батько, чому повинна вигадувати якесь імʼя по батькові, якщо може дати своє імʼя по матері? Це навіть не фемінізм, а здоровий глузд”, – зауважує пані Ольга.

Редакторка акцентувала увагу на тому, що матроніми є в різних мовах:

  • у їдиші: Рохлін — син Rokhl (Рахілі), Фрумін — син Фруми;
  • у нідерландській: Лютен (Luiten — від Лютгарти), Розен (Roosen — від Розмарі);
  • у ісландській: Гельгуссон (син Гельги), Гельгудоуттір (донька Гельги);
  • у сербській і хорватській: Мандич (Mandić), Мандушич (Mandušić) — від Мандалени;
  • у словенській: Марушич (Marušič) — нащадок Марії.

“До речі, матронімічні прізвища, що походять від імені Марія, є і в португальській мові — Марінш (Marins), у грецькій — Маріс (Maris) та інших. А в українській це цілий квітник прізвищ: Марієнко, Марійчук, Марійчак; Марічко, Марійко, Марійчик, Марійченко; Марусенко, Марусин, Марусич, Марусик, Марусяк; Марушко, Марущенко, Марущак; Марунин, Марунич, Маруненко, Марунченко, Маруняк, Марунчак. Тепер зʼявляться і Маріївни з Марійовичами та Оксанівни з Оксановичами, і це чудово! Українці й українки з 2021 року мають право змінювати в паспорті своє ім’я по батькові на будь-яке. Краще пізно, ніж ніколи. Ми демократична країна, чи не так?”, – додала Ольга Васильєва.

Читайте також: 16-річна киянка змінила по батькові на по матері

Також редакторка опублікувала велику кількість скрінів із коментарями, які засуджують зміну патронімів на матроніми.

У мережі заступилися за киянку, яка змінила по батькові на по матері

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *