16-річна киянка змінила по батькові на по матері

16-річна киянка змінила по батькові на по матері


16-річна мешканка Києва обрала матронім (ім’я по матері) замість патроніма (по батькові), пише Успіх in UA.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла мати дівчини.

Тепер в документах киянка записана як Литвиненко Станіслава Лесіївна.

“Мабуть, в Україні це перша жінка з жіночим “по батькові”. Прізвище взяла свого справжнього батька, який її виховав. Ім‘я обрала те, яким я її хотіла назвати при народжені. Тільки по батькові викликає непорозуміння — “по батькові” має бути, а не “по мамкові”, – говорить мати дівчини Леся.

Вона вважає, що такий вибір Станіслава зробила через виховання.

“Наше виховання вплинуло на її вибір носити моє ім‘я “по батькові” демонструючи глибоку повагу саме до матері. Мабуть, наші дискусії щодо біблійної нерівності вплинули на її світогляд. В Біблії жінки були товаром і особисто мене це завжди обурювало, особливо в контексті родослівної. Жінка для своєї дитини робить все, жінка ладна вмерти за своє дитя і буквально вмирає при пологах. Чому в результаті так часто дитина носить ім‘я яке їй дав батько, його прізвище та по батькові. То виходить, що жінка досі є “жертовною”, – зазначає Леся.

Читайте також: 9-річний українець встановить рекорд із максимальної кількості поштовхів 16-кілограмової гирі за 1 хвилину

Жінка акцентувала увагу на тому, що її донька – феміністка. Тож має право самостійно обирати свій життєвий шлях та нести відповідальність за свій вибір. До того ж, Леся зауважила, що вітчим повністю підтримав вибір Станіслави.

“Мені безмежно пощастило коли я робила свій вибір вдруге і обрала такого інтелектуально сильного партнера. Для моєї доньки це взірець справжньої родини, коли стосунки щирі і чоловік поважає та підтримує дружину на найвищому рівні”, – додала вона.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *