У Києві стартує фестиваль високого мистецтва “КіноБукет”

У Києві стартує фестиваль високого мистецтва "КіноБукет"


18 серпня у Києві у межах проєкту “Культура vs війна” стартує фестиваль високого мистецтва “КіноБукет”, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці ДержКіно у Facebook.

“КіноБукет” вже можна називати фестивалем у фестивалі. Ретельно відібрані стрічки й кінопрем’єри фільмів створюють змістовну атмосферу та спонукають до роздумів. Цьогорічний “КіноБукет” формується за загальною темою “Культура vs війна” та включатиме понад 30 фільмів, серед яких три нові документальні короткометражні фільми проєкту “Культура vs війна”, прем’єрні покази яких відбудуться на кіномайданчику просто неба у “Софійському саду”, – зазначають організатори події.

У Києві стартує фестиваль високого мистецтва "КіноБукет"

Проєкт “Культура vs війна” розповідає про митців на війні та митців, що докладають неймовірних зусиль для перемоги України. Одна з ідей проєкту – продемонструвати, що українські митці ніколи не стояли осторонь подій в країні та зараз, разом з усім народом, борються за нашу свободу й ідентичність. Режисер проєкту – Кадім Тарасов.

На “КіноБукеті” відбудуться прем’єри документальних фільмів “Культура vs війна. Тарас Компаніченко” про очільника гурту “Хорея Козацька”, відомого кобзаря, що з перших днів широкомасштабного вторгнення рф вступив до лав ЗСУ, “Культура vs війна. Сергій Жадан” про поета, письменника, музиканта та громадського діяча, який з 2014 року допомагає армії та влаштовує виступи для підтримки військових і медиків, “Культура vs війна. Костянтин і Влада Ліберови” про фотографів, які документують на передовій страшні події війни та доносять правду про війну через великі міжнародні медіа до всього світу.

Окрім прем’єри фільмів, у “Будинку Митрополита” та “Софійському саду” будуть представлені дві фотовиставки героїв проєкту “Культура vs війна”: кінооператора Сергія Михальчука, який наразі служить у лавах ЗСУ та військових фотографів-документалістів Костянтина та Влади Ліберових, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф працюють на найгарячіших позиціях фронту.

На локації “Під ясенем” відбудеться бесіда на тему “Культура vs війна” із сучасною українською філософинею та публічною інтелектуалкою, Наталією Кривдою та її гостями серед яких: актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, співзасновник фестивалю Bouquet Kyiv Stage, меценат Євген Уткін, бізнесмен та натхненник багатьох соціальних та творчих проєктів Андрій Булах, продюсер фестивалю “Кінобукет”, продюсер проєкту “Культура vs війна” Андрій Різоль та інші цікаві гості.

Також в межах “КіноБукету” у кінозалі в “Хлібні” всі дні фестивалю глядачів чекає справжній букет фільмів – 25 короткометражних українських фільмів та допремʼєрний показ стрічки “20 днів у Маріуполі” (реж. М. Чернов).

В “Софійському саду” відбудуться допремʼєрні покази “Я і Фелікс” (реж. І. Цілик) та “Відблиск” (реж. В. Васянович).

“Бути вільними, щоб творити!” – на цей вислів кобзаря та молодшого сержанта ЗСУ Тараса Компаніченка ми орієнтуємося з початку широкомасштабної війни. Добірка фільмів цьогорічного “КіноБукету” – спроба переосмислити, прожити спільно виклики війни та одночасно підтримати нашу мотивацію, вперто рухатися до Перемоги, підтримувати українське військо, підкорювати цю дорогу крок за кроком” – говорить Андрій Різоль, продюсер фестивалю “КіноБукет” та проєкту “Культура vs війна”, Голова правління Асоціації “Дивись українське!”.

Програмний директор фестивалю “КіноБукет” Володимир Войтенко про цьогорічну добірку стрічок:

“Культура проти війни. Про це – цьогорічний “КіноБукет”. Понад 30 фільмів, де прямо чи опосередковано українці борються на суспільному-особистому-побутовому рівнях за свій європейський світогляд, за наше життя. І йдеться не тільки про кінематографістів чи музикантів. Вони воюють, аби ми повноцінно жили. Головні в кінематографі не актори, оператори, продюсери чи режисери. Головними є глядачі. А ви різні. Різними кольорами для вас заграє й “КіноБукет”.

Місце проведення подій: територія Національного заповідника «Софія Київська», вул. Володимирська, 24.

Читайте також: У “Софії Київській” пройде фестиваль високого мистецтва

Комплексний проєкт “Культура vs війна” був ініційований у травні 2022 року Асоціацією “Дивись українське!” з метою посилення підтримки України у світі у війні, яку веде рф. Головною складовою проєкту “Культура vs війна” є цикл документальних фільмів, в яких його герої – українські музиканти, кінематографісти, письменники, фотографи та інші культурні діячі, – розказують про війну через власні історії та спогади. У межах проєкту створюються 6 короткометражних фільмів-новел та 1 повнометражний: документальні історії кінооператора Сергія Михальчука, гурту “Антитіла”, режисера Ахтема Сеітаблаєва, подружжя фотохудожників Влади й Костянтина Ліберових, кобзаря Тараса Компаніченка, письменника Сергія Жадана.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *