У дослідженні, виявлено унікальний доказ атаки крокодилоподібної істоти на птерозавра 76 мільйонів років тому, пише Успіх in UA.
На скам’янілому хребці молодого птерозавра, знайденому в Провінційному парку динозаврів (Альберта, Канада), помітно прокол шириною 4 мм.
Провідний автор статті, доктор Калеб Браун із Королівського музею палеонтології Тіррелла, зазначив: “Кістки птерозаврів дуже делікатні, тому знахідки з явними слідами укусів іншої тварини є надзвичайно рідкісними. Цей екземпляр – молодий птерозавр – є особливо цінним”.

Хребець належав птерозавру Cryodrakon boreas із сімейства Аждархідів. У молодому віці його розмах крил становив близько двох метрів, а дорослі досягали розміру жирафа з розмахом крил до 10 метрів, повідомляє telegraf.
Для підтвердження автентичності пошкодження дослідники застосували мікрокомп’ютерну томографію. Це дозволило встановити, що прокол є справжнім слідом укусу, а не результатом пошкоджень під час розкопок чи скам’яніння.

Читайте також: Науковці з’ясували, завдяки чому птерозаври навчилися літати
На думку вчених, знахідка є одним із доказів того, що крокодили полювали або поїдали молодих птерозаврів у доісторичній Альберті”. Це відкриття є першим у Північній Америці доказом того, що крокодили харчувалися птерозаврами. Подібні приклади були зафіксовані раніше в Румунії.
Залишити відповідь