Штучний інтелект розшифрував гавкіт собак

Штучний інтелект розшифрував гавкіт собак


Штучний інтелект, який використали дослідники з Мічиганського університету, дозволив декодувати гавкіт собак, пише Успіх in UA.

«Як і люди, тварини широко використовують вербальні та невербальні форми спілкування, включаючи широкий спектр звукових сигналів», — повідомили вчені у своєму звіті.

Під час роботи над технологією вчені розглянули вокалізацію собак і дослідили використання моделей репрезентації мовлення під самоконтролем. Модель штучного інтелекту Wav2Vec2, яку використали дослідники для вирішення завдань класифікації собачого гавкоту, попередньо була навчені на людській мові. Wav2Vec2 перевершила інші моделі, навчені спеціально на даних про гавкіт собак, з точністю до 70%, повідомляє uazmi.org.

У дослідженнях брали учать вчені з Мічиганського університету у співпраці з Інститутом Мексиканського національного інституту астрофізики, оптики та електроніки (INAOE) у Пуеблі. Програмне забезпечення штучного інтелекту розробив провідний автор і докторант U-M з інформатики та інженерії, Артем Абзалієв разом з Радою Міхалчеа та співробітником INAOE, який очолив команду, що зібрала набір даних, Умберто Перес-Еспінозою.

Моделі навчені розрізняти нюанси в людському мовленні, як-от тон, висота та акцент, і перетворювати цю інформацію у формат, який комп’ютер може використовувати для визначення сказаних слів, розпізнавання особи, що говорить, тощо.

Дослідники використовували набір даних вокалізацій собак, записаних від 74 собак різної породи, віку та статі в різних контекстах. За допомогою штучного інтелекту дослідники вирішили чотири завдання: розпізнавання собак, ідентифікацію породи, гендерну класифікацію та визначення контексту.

«Ми показуємо, що використання репрезентацій вбудовування мовлення значно покращує базові лінії класифікації», — зазначили вчені.

Крім того, вони також виявили, що моделі, попередньо навчені на велику акустику людської мови, можуть забезпечити додаткове підвищення продуктивності в кількох завданнях.

Читайте також: Штучний інтелект розгадав таємницю картини Рафаеля “Мадонна з трояндою”

На додаток до встановлення моделей людського мовлення як корисного інструменту для аналізу спілкування тварин, що може принести користь біологам, фахівцям із поведінки тварин тощо, це дослідження має важливі наслідки для добробуту тварин. Розуміння нюансів вокалізації собак може значно покращити те, як люди інтерпретують емоційні та фізичні потреби собак і реагують на них, тим самим покращуючи догляд за ними та запобігаючи потенційно небезпечним ситуаціям, кажуть дослідники.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *