Штучний інтелект розгадав таємницю картини Рафаеля “Мадонна з трояндою”

Штучний інтелект розгадав таємницю картини Рафаеля "Мадонна з трояндою"


Британський алгоритм на основі штучного інтелекту, можливо, розгадав таємницю шедевра італійського художника Рафаеля Санті “Мадонна з трояндою”, пише Успіх in UA.

Інструмент ШІ, розроблений у Бредфорді, з’ясував, що більшу частину картини написав Рафаель, але обличчя Йосипа – створене рукою когось іншого.

Картина “Мадонна з трояндою” (Madonna della Rosa), на якій зображені Марія, Йосип і маленький Ісус з Іоанном Хрестителем, нині зберігається у Музеї Прадо в Мадриді.

Вона інтригувала поціновувачів мистецтва та експертів протягом століть і вважалася одним із найвідоміших шедеврів італійського художника епохи Відродження Рафаеля.

Однак у ХІХ столітті виникли сумніви щодо авторства картини, повідомляє life.pravda.com.ua.

Дехто казав, що фігура Йосипа має нехарактерний для того періоду вигляд і не може належати пензлю Рафаеля. Інші вважали, що нижню частину з трояндою намалював не він.

Тепер картину проаналізував інструмент на основі штучного інтелекту, який розробив професор Хасан Угайло з Університету Бредфорда.

ШІ вважає, що більша частина картини належить Рафаелю, але обличчя Йосипа намальоване іншою рукою. Нижня частина, “найімовірніше” ,належить Рафаелю.

Читайте також: Вчені розгадали загадку однієї з найвідоміших картин Рембрандта

Нагадаємо, Рафаель Санті – італійський живописець, графік і архітектор умбрійської, а згодом римської школи, який у живописі часто зображав Мадонн.

Рафаель був одним із найяскравіших представників мистецтва епохи Відродження. Серед його видатних робіт – “Сікстинська Мадонна”, “Флорентійська пані з однорогом”, фреска “Афінська школа” та інші.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *