Вчені розгадали загадку однієї з найвідоміших картин Рембрандта

Вчені розгадали загадку однієї з найвідоміших картин Рембрандта


У картині “Нічна варта”, яку Рембрандт написав у 1642 році, під час чергового наукового дослідження виявили свинцевий шар – це дало відповідь на те, звідки на поверхні твору періодично з’являлися кристали свинцю, пише Успіх in UA.

Дослідники вперше застосували разом рентгенівські промені, спектроскопію зразка фарби та цифрову 3D-реконструкцію. Кажуть, це перша картина Рембрандта, де виявили свинцевий шар.

Рембрандт та його сучасники-художники зазвичай починали роботу над картиною з того, що покривали полотно шаром клею для надання жорсткості, а потім наносили базовий шар пігменту для ґрунтування полотна, повідомляє zn.ua.

Але на картині “Нічна варта” клейового шару не було. Можливо, замість нього Рембрандт використовав свинцевий шар, який додатково захищав полотно від руйнування.

Читайте також: Вчені розкрили таємницю відомої картини художника Едварда Мунка “Крик”

За словами провідного автора дослідження Фредеріка Броєрса, наукового співробітника відділу мікроскопії  Рейксмюсеума в  Амстердамі, де виставлено “Нічну варту”, ідея зміцнити полотно свинцем могла прийти Рембрандту з публікації про хімію  живопису, написану приблизно у той час лікарем з Женеви Теодором де Майерном, або із розмов з колегами, які обговорювали цей метод.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *