У затоці Хауракі поблизу острова Кавау, Нова Зеландія, зафіксували незвичайне видовище – восьминіг пересувається на спині в акули, пише Успіх in UA.
Науковці зазначають, що “sharktopus” став однією з найдивніших речей, які коли-небудь бачили їхні морські вчені. Зустріч відбулася ще в грудні 2023 року, однак матеріали опублікували лише зараз, повідомляє www.unian.ua.
“Це було справді загадкове видовище… восьминоги здебільшого живуть на морському дні, тоді як короткоплавникові акули мако не полюбляють глибини”, – говорять вчені.
Морський еколог Рошель Константін розповіла, що спочатку сплутала “цікаву оранжево-коричневу масу” на голові в акули з рибальськими снастями. Пізніше вони запустили дрон та підводну камеру, щоб роздивитися 10-футову акулу ближче. Дослідники дійшли висновку, що “пасажиром” є маорійський восьминіг – найбільший у Південній півкулі. Вони можуть досягати у довжину 6,5 футів та важити близько 26 фунтів.
“Навіть верхи на такому величезному хижакові, як акула, короткоплавниковому мако, цей автостопник займав чимало місця. Склавши руки в тугий клубок, безбілетник виглядав так, ніби намагався залишитися непоміченим”, – пишуть екологи.
Читайте також: У Китаї знайшли кістки оракула Х століття до нашої ери, які використовували для ворожіння
Екологи вважають, що акула могла знати про присутність молюска, оскільки має органи чуття (бічні лінії) по всьому тілу. Крім того, мако – найшвидша акула у світі, яка може розвивати швидкість до 46 миль на годину. Якби вона рухалася швидше, то восьминіг міг би не втриматися.
“Акула виглядала цілком щасливою, і восьминіг виглядав цілком щасливим. Це була дуже спокійна сцена. Ми поняття не маємо, що сталося далі. Якби восьминіг зісковзнув, акула могла б його з’їсти. З іншого боку, в таких мілководних водах є шанс, що восьминіг міг би безпечно приземлитися на морське дно”, – розповіла дослідниця.
Залишити відповідь