Глибоко під поверхнею Землі, на глибині близько 1900 кілометрів, вчені виявили два гігантські утворення, які можна назвати “горами”, пише Успіх in UA.
Ці структури, розташовані на межі ядра і мантії Землі, в 100 разів перевищують розміри Евересту – найвищої гори на поверхні.
Один з цих “суперконтинентів”, як їх називають вчені, знаходиться під Африкою, а інший – під Тихим океаном. Вони оточені “кладовищем” тектонічних плит, які занурилися в глибини Землі в результаті процесу субдукції, повідомляє t4.com.ua.
Вчені знали про існування цих утворень ще з минулого століття завдяки сейсмічним хвилям, які проходять крізь надра Землі. Великі землетруси змушують планету “дзвеніти”, і коли сейсмічні хвилі зустрічають на своєму шляху аномальні об’єкти, такі як ці “гори”, вони сповільнюються.
Нове дослідження показало, що ці структури не тільки гарячіші за навколишні тектонічні плити, але й значно старші – їхній вік може сягати півмільярда років.

Вчені вивчали затухання сейсмічних хвиль і виявили, що в цих “горах” хвилі майже не втрачають енергії, тоді як на “кладовищі” тектонічних плит вони значно затухають. Це суперечить попереднім уявленням про те, що мантія Землі добре перемішана і має високу теплопровідність.
Читайте також: Науковці з’ясували, чому Еверест такий високий
Це відкриття ставить перед вченими нові запитання про структуру і еволюцію нашої планети. Воно також може допомогти краще зрозуміти процеси, які викликають землетруси і вулканічну активність.
Залишити відповідь