Науковці знайшли докази подорожей європейських мисливців-збирачів до Африки 10 тисяч років тому

Науковці знайшли докази подорожей європейських мисливців-збирачів до Африки 10 тисяч років тому


Вчені вперше знайшли докази подорожей європейських мисливців-збирачів кам’яної доби до Африки, пише Успіх in UA.

Допоміг їм у цьому аналіз геному стародавніх людей, які жили на захід від Єгипту, повідомляє life.pravda.com.ua.

Вчені секвенували ДНК з кісток і зубів 9 людей з археологічних пам’яток східного Магрибу – сучасного Тунісу та північно-східного Алжиру. Вони жили від 6 до понад 10 тисяч років тому – у період неоліту. Ці люди були місцевими мисливцями-збирачами.

Європейцям, які, ймовірно, прибули через Гібралтарську протоку, значною мірою вдалося витіснити мешканців західного Магрибу. Але на сході ситуація була іншою.

Там люди продовжували ловити сухопутних равликів і харчуватися дикорослими рослинами, навіть коли почали розводити імпортованих овець, кіз і велику рогату худобу. Сільське господарство в регіоні почало розвиватися значно пізніше. Науковці припускають, що стійкість місцевих може бути пов’язана саме зі спротивом сільськогосподарським практикам.

Найбільше дослідників здивував геном чоловіка з туніського поселення Джебба. Близько 6% його ДНК можна простежити до європейських мисливців-збирачів.

За оцінками вчених, його предки з Магрибу змішалися з європейцями близько 8,5 тисячі років тому. У жінки з цього місця є слабші ознаки цих зв’язків. Точне європейське походження чоловіка встановити не вдалося. Однак найімовірнішими варіантами є Сицилія та менші острови між двома континентами.

Читайте також: Вчені встановили, коли насправді давні мисливці навчилися метати списи

Ба більше, на археологічних розкопках у Тунісі знайшли обсидіан з одного з таких островів – Пантеллерії.

Дослідники вважають, що мисливці-збирачі з Європи та Північної Африки могли перетинати Сицилійську протоку на довгих дерев’яних каное, орієнтуючись на око. Багато потенційних місць зупинок зараз затоплені, що ускладнює пошук подальших доказів цих подорожей.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *