Науковці зафіксували дивну поведінку орлів над Україною

Науковці зафіксували дивну поведінку орлів над Україною


Екологи провели нове дослідження і з’ясували, що деякі птахи змінили свої маршрути польоту над Україною, щоб оминати території, які постраждали від війни, пише Успіх in UA.

 У деяких випадках маршрути збільшилися на 250 кілометрів, а це за словами вчених, може вплинути на їх розмноження.

Науковці з’ясували, що орли, міграційні маршрути яких проходять через Україну, почали уникати територій, які постраждали через війну. Дані GPS показують, що великі підорлики не тільки роблять великі обльоти після початку вторгнення, алей й “скорочували зупинки на піт-стопах для відпочинку та дозаправки або взагалі уникали їх”. Птахам знадобилося значно більше часу та енергії, щоб дістатися до своїх місць розмноження, повідомляє rbc.ua

Науковці зафіксували дивну поведінку орлів над Україною

“Це схоже на те, якби ви бігли марафон, але у вас не було пауз на пиття води. І в кінці хтось вас просить пробігти ще сім-вісім миль”, – розповів один зі співавторів дослідження Чарлі Рассел.

Вчені попереджають, що ця ситуація може затримати розмноження, бо орлам знадобиться більше часу для відновлення, і це вплине на шанси виживання молодняку.

Було проаналізовано маршрути міграції 19 великих підорликів, які летіли над Україною до місць розмноження на півдні Білорусі в березні та квітні 2022 року – через кілька тижнів після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Читайте також: Вчені встановили, що ворони здатні рахувати вголос

Самки подорожують з місць зимівлі в Греції, а самці – з місць у Східній Африці. Вчені порівняли нові шляхи птахів з 65 міграціями, зафіксовані у 2018-2021 роках. Дані свідчать, що після початку війни орли в середньому пройшли шлях у додаткові 85 кілометрів. Подорож тривала в середньому на 55 годин довше, а самці мали нижчу швидкість польоту, ніж раніше.

Науковці зафіксували дивну поведінку орлів над Україною

До війни 90% орлів зупинялися в Україні й цей показник впав під час війни до 32%. Деякі місця птахи взагалі уникали. Найбільші відхилення від прямого шляху спостерігалися там, де військова активність була більшою.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *