Вчені встановили, що ворони здатні рахувати вголос

Вчені встановили, що ворони здатні рахувати вголос


Ворони виявилися здатними каркати стільки разів поспіль, скільки від них вимагали відповідні підказки, пише Успіх in UA.

Це нагадало дослідникам те, як рахують людські діти. Крім того, птахи робили павзу, щоб подумати, — і чим більше число їм треба було назвати, тим довше ворони думали. Раніше таку здатність до лічби вважали унікальною для людей, однак це відкриття змусить науковців по-новому подивитися на процеси мислення та їхнє еволюційне походження.

Вчені встановили, що ворони здатні рахувати вголос

Ворон, або ж круків (рід Corvus), вважають одними з найрозумніших представників птахів. Вони вже продемонстрували когнітивні здібності на рівні людиноподібних приматів, вміючи визначати кількість предметів та маючи розвинені соціальні навички, повідомляє nauka.ua

Ворона чорна (Corvus corone) навіть здатна до лічби вголос. Для цього птах видає серію каркань, що відповідає кількості предметів, які треба порахувати. Вчені зазначають, що так рахують і людські діти, наприклад, коли замість «три» кажуть «один, один, один». У новому дослідженні вчені прагнули з’ясувати, чи здатні ворони лічити, коли їм замість певної кількості предметів представляли підказку — цифру чи звук.

Трьох ворон, яких утримували в Університеті Тюбінгена, навчили рахувати вголос до чотирьох, пов’язавши з кожним числом окремий колір. Пізніше з числами пов’язали також арабські цифри та специфічні короткі звуки, такі як акорд на гітарі, звук касового апарата тощо. Загалом ворони мали від 166 до 189 тренувань, перш ніж перейшли до наступної стадії дослідження.

Відтак воронам представляли візуальну або звукову підказку — арабську цифру на екрані чи специфічний звук. У відповідь на це ворона мала видати ту кількість каркань, яку вимагала підказка, а тоді торкнутися екрана. Якщо птах відповідав правильно, то отримував винагороду, якщо ні — не отримував винагороди і перед наступною спробою була коротка павза.

Вчені встановили, що ворони здатні рахувати вголос

У ворон помітили здатність до лічби вголос у відповідь на специфічні візуальні чи звукові підказки, ця здатність довгий час вважалася унікальною для людей. Коли ми бачимо цифру 3 чи чуємо, як хтось її промовляє, то автоматично пов’язуємо її з відповідним числовим значенням. Виявилося, що подібна здібність є й у ворон.

Читайте також: На Одещину прилетіла рекордна кількість рожевих фламінго

Однак, не обійшлося і без помилок: часом ворони видавали неправильну кількість каркань, особливо коли треба було зробити їх чотири рази. Крім того, птахи іноді вередували і торкалися екрана, щоб закінчити тестування, не каркнувши жодного разу. Науковці наголошують, що найважливішим є те, що ворони робили павзу, перш ніж видавати звуки, особливо коли число було великим. Це вказує на обдуманість поведінки та значні когнітивні здібності ворон.

Вироблення певної кількості звуків з конкретною метою лежить в основі не тільки математичних здібностей, але і мовлення. Раніше вважалося, що до цього здатні лише люди, але тепер цю здібність знайшли й у ворон. Таке відкриття змусить вчених переглянути еволюційне походження процесів мислення у людей.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *