Середні діти виявилися більш схильними погоджуватися з іншими та бути чесними й щирими, тобто мали кращі якості для співпраці, ніж ті, хто в сім’ї були найстаршими чи наймолодшими, пише Успіх in UA.
Також кращі здатності до співпраці мали діти, що зростали з більшою кількістю братів і сестер. Ці результати свідчать, що розмір сім’ї та порядок народження усе ж мають вплив на розвиток особистості, хоча попередні дослідження і ставили це під сумнів.
Дослідники провели опитування понад 700 тисяч людей, де визначали їхні риси характеру та порядок народження, тобто були вони старшою, середньою, молодшою чи єдиною дитиною в сім’ї. Додатково вони опитали ще 75 тисяч добровольців, які також відповідали на питання щодо кількості в них братів і сестер. Науковці підтвердили вже поширене уявлення про те, що старші діти мають більш розвинутий інтелект, ніж молодші, повідомляє nauka.
Основним фактором відмінностей в рисах характеру людей була саме кількість братів або сестер, і ті, хто мав їх більше, були більш схильними до співпраці.
Читайте також: Вчені встановили, від кого з батьків діти успадковують інтелект
Але порядок народження також мав значення, і середні діти додатково мали більше очок за шкалами рис, необхідних для співпраці, таких як чесність, ніж старші та молодші. І хоча розмір сім’ї не визначав риси особистості повністю, існувала імовірність 60 відсотків, що людина з великою кількістю братів або сестер буде більш схильною погоджуватися з іншими, ніж єдина дитина в сім’ї.
Залишити відповідь