Науковці з’ясували, як довго давні римляни годували дітей грудьми

Науковці з'ясували, як довго давні римляни годували дітей грудьми


Давні римляни з міст відлучали дітей від грудей раніше за жителів сіл — таке спостерігається і в сучасному світі, пише Успіх in UA.

Тодішні лікарі рекомендували відлучати дитину від грудей у віці двох років, що відповідає і сучасним нормам, і саме в містах таким рекомендаціям слідували найбільше, тоді як у селах часто годували грудьми набагато довше. Дослідники вважають, що зв’язок більш раннього віку відлучення від грудей і життя в місті виник тому, що у великих поселеннях римляни мали більше доступу до медичних послуг, повідомляє nauka.ua.

Науковці вивчали 45 великих кутніх зубів або молярів з різних поховань часів Римської імперії. Ці поховання були розташовані як у містах на кшталт Тессалоніки в Греції та Помпеї в Італії, так і в сільській місцевості — Баїнесс в Англії й Остії в Італії.

За допомогою аналізу на вміст ізотопів, тобто атомів одного елемента з різною масою, науковці визначали те, яку частину раціону людини в дитинстві складало грудне молоко, а яку — звичайна їжа. У тих, кого годували грудним молоком довше, вміст ізотопів нітрогену був вищим.

Читайте також: Науковці встановили, що сприяло зниженню рівня інтелекту давніх римлян

Як з’ясували дослідники, відлучення дітей від грудей відбувалося у віці від 1,5 до 5 років. Цей показник сильно відрізнявся у жителів міст і сіл: у сільській місцевості відлучення від грудей відбувалося після двох років. Імовірною причиною цього було й те, що в селах люди були менш заможними та могли покладатися на годування груддю для збереження їжі для старших членів сім’ї.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *