Науковці з’ясували, чи можуть динозаври знову повернутися до життя через зміну клімату

Американські вчені відкрили новий вид динозаврів, які жили 66 мільйонів років тому


Палеонтологи відповіли, чи можуть динозаври, такі як тиранозавр, трицератопс і стегозавр, знову еволюціонувати, якщо клімат і температура повернуться до тих умов, які були в крейдяному періоді, пише Успіх in UA.

Так, на думку експертів, неможливо передбачити, що буде розвиватися в майбутньому, оскільки дуже багато в еволюції залежить від непередбачуваності, везіння та випадковості. Природний відбір неможливо планувати наперед, бо він відбувається миттєво, щоб пристосувати організми до нагальних викликів. 

Свого часу покійний і великий американський палеонтолог Стівен Джей Гулд розмірковував: “Що станеться, якщо ми перемотаємо стрічку життя в якийсь далекий час і натиснемо кнопку “play”? Коли б вона дійшла до наших днів, чи був би світ таким самим, яким він є зараз?”. Він стверджував, що він був би іншим, можливо, набагато іншим, повідомляє tsn.ua.

В еволюції немає нічого неминучого, і маленькі випадкові примхи спрямували б життя на непередбачувані шляхи, різні щоразу, коли стрічка перемотується і відтворюється.

Читайте також: У США “оживили” динозаврів із “Парку Юрського періоду”

Втім, дослідники думають, що динозаври все ж не повернулися б на Землю.

“Чим більше ми вивчаємо скам’янілості, тим більше розуміємо, що вимирання – це назавжди. Щойно вид або група вимирає, він просто не повертається. Візьмемо, наприклад, трилобітів. Клімат сьогодні в цілому схожий на той, що був у часи їхнього процвітання в океанах, але трилобіти так і не повернулися. А як щодо чогось подібного до динозаврів, чи могли вони еволюціонувати? Цілком можливо. Потужною силою еволюції є конвергенція: якщо різні види стикаються з однаковими кліматичними та екологічними факторами, вони часто розвивають схожі риси, щоб пристосуватися до свого оточення. Наприклад, і динозаври (птахи), і ссавці (кажани) незалежно розвинули крила для польоту”, – йдеться в повідомленні.

Також експерти додали, що якби Земля опинилася в кліматі, схожому на крейдяний період, тиранозавр і трицератопс, безсумнівно, не змогли б еволюціонувати, але інші великі, незграбні, величні рептилії могли б.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *