Кохання буває різним: хтось відкрито проявляє свої почуття, хтось стримує емоції, для когось романтичні відносини – це ніжність і стабільність, а для інших – вибух пристрасті, пише Успіх in UA.
Австралійські науковці проаналізували дані понад 800 закоханих і визначили чотири основні типи романтичної прихильності та інтенсивності інтимних стосунків, повідомляє t4.com.ua.
Вчені Австралійського національного університету та Університету Канберри використали дані опитування Romantic Love Survey 2022, що охопило понад 1500 молодих людей віком 18-25 років із 33 англомовних країн. Вибірку скоротили до 809 учасників, які набрали високі бали за шкалою любовної пристрасті (PLS) та перебували у стані закоханості не більше 23 місяців.
Залежно від інтенсивності почуттів, рівня поглиненості думками про партнера, вірності та частоти інтимних контактів, учасників розділили на чотири типи: помірно, інтенсивно, стримано і пристрасно закохані.
Помірно закохані (41% учасників). Це найбільш поширена група, яку дослідники назвали «звичайними закоханими». Для них характерна середня інтенсивність почуттів, рідкісні думки про партнера, висока вірність і помірна сексуальна активність. Серед представників цієї групи переважали чоловіки.
Інтенсивно закохані (29%). Цей тип включає людей, які буквально «по вуха» у коханні. Вони мають високі показники за всіма параметрами – сильні почуття, відданість і часті думки про партнера. Переважна більшість – жінки. Представники цієї групи часто закохувалися ще до початку відносин і були менш схильні до ризикованої поведінки, зловживання алкоголем або вживання наркотиків.
Стримано закохані (20%). У цій групі інтенсивність почуттів, пристрасть та частота інтимної близькості знижені. Такі люди швидше закохуються, але менш емоційно прив’язуються до партнера. Вони рідше демонструють екстраверсію та доброзичливість. Більшість представників цієї групи – чоловіки.
Пристрасно закохані (9,64%). Головна особливість цієї групи – дуже часті сексуальні контакти (в середньому 10 разів на тиждень). Вони більше витрачають грошей, прагнуть до подорожей та мають схильність до куріння.
Читайте також: Науковці визначили найсильніший тип кохання
Дослідники зазначають, що їхня вибірка обмежена віком і культурним середовищем (молодь з англомовних країн). Проте отримані результати дають краще розуміння природи кохання та можуть стати основою для майбутніх досліджень, особливо якщо залучати пари, а не окремих учасників. Це відкриває нові перспективи для вивчення емоційних зв’язків і типів романтичних стосунків у різних культурах.
Залишити відповідь