Науковці визначили найсильніший тип кохання

Науковці визначили найсильніший тип кохання


Кохання є дуже складним процесом, що складається з різноманітних хімічних реакцій у нас у мозку, пише Успіх in UA.

Нещодавно вчені з’ясували, який саме тип кохання є найсильнішим і чи мають рацію поширені думки з цього приводу.

Вчені з Університету Аалто провели незвичайне дослідження, яке показало, як різні форми любові обробляються в нашому мозку, повідомляє focus.

Використовуючи передові методи візуалізації мозку, дослідники вивчили, як романтична любов, батьківська любов, любов до домашніх тварин і навіть любов до природи активують певні ділянки мозку, склавши своєрідну “мапу кохання мозку”.

У дослідженні узяли участь 55 осіб, усі з яких були батьками, що перебувають у любовних стосунках. Їх попросили уявити повсякденні сценарії, що викликають почуття любові, наприклад, як вони вперше бачать свою новонароджену дитину, а активність їхнього мозку відстежували за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії

Результати дослідження засвідчили, що всі види любові викликають активність у певних ділянках мозку, особливо в тих, які пов’язані із соціальною взаємодією та емоційним опрацюванням. Однак інтенсивність мозкової активності варіювалася залежно від типу любові. Вченими було виявлено, що:

  • Батьківське кохання викликає найбільш інтенсивну активність, особливо в системі винагороди мозку, зокрема в ділянці, відомій як стріатум.
  • Романтичне кохання також сильно активувало центри винагороди мозку, хоча й дещо меншою мірою, ніж батьківське кохання.
  • Любов до незнайомців активувала мозок менше, ніж любов до близьких стосунків.
  • Любов до природи стимулювала як систему винагороди, так і зорові зони мозку, але не задіяла соціальні зони мозку так сильно, як любов до людей.

Ще одне дивовижне відкриття було пов’язане з любов’ю до домашніх тварин: власники домашніх тварин виявляли більшу мозкову активність у соціальних ділянках мозку, коли думали про своїх улюбленців, порівняно з тими, хто не мав домашніх тварин.

Це дозволило дослідникам визначити власників домашніх тварин, просто проаналізувавши їхню мозкову активність. Це дослідження ґрунтується на попередній роботі тієї ж команди, яка вивчала, як любов відчувається в тілі.

Результати цього дослідження не тільки поглиблюють наше розуміння того, як кохання впливає на мозок, а й відкривають потенційні шляхи для поліпшення лікування психічних захворювань.

Дослідники сподіваються, що, краще розуміючи роль мозку в коханні, можна буде розробити нові підходи для допомоги людям, які страждають на розлади прив’язаності, депресію або проблеми у стосунках.

Читайте також: Вчені з’ясували, де сучасні люди здебільшого знаходять кохання

Це дослідження підкреслює складність любові та її глибокі зв’язки з нашим мозком і емоціями. Чи то любов до партнера, дитини, домашньої тварини або навіть до природи, наш мозок реагує на це унікальним і захопливим чином.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *