Науковці виявили раніше невідомий вид кальмарів, які відкладають гігантські яйця

Науковці виявили раніше невідомий вид кальмарів, які відкладають гігантські яйця


Підводні роботи зняли самку рідкісного глибоководного кальмара, пише Успіх in UA.

Він не тільки відкладає гігантські яйця, але й може бути зовсім новим видом.

Так, у 2015 році, коли підводний робот, яким керував Науково-дослідний інститут Монтерей-Бей (MBARI), зняв кілька кадрів гонатидного кальмара з відкладеними ним яйцями, повідомляє iflscience.com.

Апарати з дистанційним керуванням від MBARI вже спостерігали за виношуванням яєць глибоководних кальмарів, але цей раз був особливим – яйця були 11,6 міліметрів (0,5 дюйма) завширшки, що майже вдвічі більше, ніж у інших відомих видів гонатид.

«Наша несподівана зустріч із гігантськими яйцями кальмара, які виношували гіганти, привернула увагу всіх у диспетчерській», — сказав у заяві старший науковий співробітник MBARI Стівен Хеддок, який був головним науковим співробітником під час експедиції, яка зустріла цього кальмара в Каліфорнійській затоці.

Яйця кальмарів були не тільки надзвичайно великими, але і в набагато меншій кількості, ніж можна було очікувати.

«Стабільні та передбачувані умови навколишнього середовища глибоководної товщі (1000–4000 м [3280–13123 футів]) дозволяють значну відносну інвестицію в меншу кількість нащадків і можуть вибрати меншу кількість більших яєць», – вважають автори дослідження.

Науковці виявили раніше невідомий вид кальмарів, які відкладають гігантські яйця

Досліджуючи зразки інших кальмарів, раніше помічених у Каліфорнійській затоці, команда дослідників також прийшла до висновку, що самка, яка відкладає яйця, належить до невідомого виду родини Gonatidae. 

«Насиджування забирає багато від материнського кальмара. Вона не їсть, поки виношує яйця, і зрештою гине після того, як з яєць вилупиться потомство», — пояснив Хенк-Ян Ховінг, провідний автор дослідження.

Читайте також: Вчені знайшли скам’янілі рештки кальмара-вампіра віком майже 200 млн років

За словами дослідників, на висиджування цих яєць може знадобитися до чотирьох років – це довго, щоб обійтися без їжі.

«Але її жертва підвищує шанси на те, що її нащадки виживуть. Це лише одне з багатьох чудових пристосувань, які можуть допомогти головоногим молюскам вижити в морських глибинах», — сказав Ховінг.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *