Науковці зробили відкриття раніше невідомого елемента імунної системи, який, за їхнім припущенням, потенційно може слугувати джерелом природних антибіотиків. Вони впевнені, що це відкриття здатне радикально вплинути на методи лікування інфекційних хвороб, пише Успіх in UA.
Фахівці заявили, що нововідкриті “природні антибактеріальні агенти” можуть стати альтернативою традиційним антибіотикам у боротьбі з антибіотикорезистентними інфекціями.
У ході експериментів науковці довели, що протеасоми – структури у клітинах – можуть не лише розщеплювати білки, але й виявляти бактерії у клітинах, а також створювати захисні механізми для зупинки їхнього росту.
“Ми відкрили новий механізм імунітету, який дає захист від бактеріальних інфекцій. Це відбувається у всьому тілі, у всіх клітинах і створює абсолютно новий клас потенційних природних антибіотиків”, – заявив професор Іфат Мербл з Інституту науки Вейцмана.
Водночас професор Деніел Девіс з Імперського коледжу Лондона назвав відкриття “дуже цікавим”, але застеріг, що “знадобиться час, щоб перетворити це на нове джерело антибіотиків”, повідомляє unian.
Видання пояснило, що відкриття є особливо важливим на фоні глобальної проблеми, спричиненої надмірним використанням антибіотиків і неефективною системою охорони здоров’я.
Читайте також: Науковці знайшли докази використання антибіотиків неандертальцями
Науковці наголошують, що необхідні нові методи лікування та альтернативи антибіотикам. Відкриття природних антибіотиків у протеасомах може стати проривом у боротьбі з інфекціями та запобігти глобальній кризі антибіотикорезистентності.
Залишити відповідь