Біомедичний інженер Гай Герман з Університету Бінгемтона зі своєю колегою Рейчел Лейтін зібрали трьох добровольців, щоб провести експеримент, пише Успіх in UA.
Вони з’ясували, що візерунки петльових піків і западин повторювалися, коли пальці знову були намочені через 24 години.
Також учені з’ясували, що коли вода просочується через потові залози на пальцях, вона знижує концентрацію солі у верхньому шарі шкіри. Після цього нервові волокна сповіщають мозок про змінений стан шкіри, що запускає автоматичне скорочення кровоносних судин у тілі, повідомляє focus.ua.
Коли ж шкірні судини починають скорочуватися, вони тягнуть за собою поверхню шкіри, зморщуючи поверхню пальців на руках і ногах.
“Оскільки кровоносні судини не змінюють свого положення, зморшки на наших мокрих пальцях також повторюються раз за разом”, — каже Герман.

Але таке зморщування пальців далеко не випадковість. Такі зміни дають перевагу нашим пальцям, бо борозенки та западини забезпечують краще зчеплення з поверхнею. Здається дивним, що така корисна здатність залишається лише тимчасовим явищем. Але вчені припускають, що така нерівна текстура наших пальців могла б знизити їхню чутливість на постійній основі, а також зробити їх більш уразливими до різного роду травм.
Читайте також: Вчені виявили зв’язок між довжиною пальців та алкогольною залежністю
Раніше вчені вважали, що набряк змушує людські пальці зморщуватися, але дослідження 2016 року показало, що для цього шкірі потрібно було б набрякнути щонайменше на 20%, чого не спостерігається. Також інші дані свідчили про те, що в людей із пошкодженням певних нервів не морщаться пальці у воді.
“Ми чули, що зморшки не утворюються у людей з пошкодженням серединного нерва в пальцях. Тоді один із моїх студентів сказав: “У мене пошкоджений серединний нерв у пальцях”. І ми перевірили цю теорія, яка врешті-решт підтвердилася”, — додав Герман.

Таке відкриття може стати в пригоді в судовій експертизі. Наприклад, розуміння того, як зморщується шкіра на пальцях, зможе допомогти в упізнанні жертв стихійних лих.
Залишити відповідь