Науковці відтворили обличчя жінки, яка жила в Мікенах 3500 років тому та, можливо, була пов’язана з Троянською війною, пише Успіх in UA.
Її поховали зі зброєю, що свідчить про її важливість.
За допомогою цифрової реконструкції, науовці відтворили обличчя жінки, яка жила близько 3500 років тому в Мікенах та пережила Троянську війну, повідомляє unn.ua.
За інформацією, жінці було близько 35 років, коли її поховали на королівському кладовищі між 16 і 17 століттями до нашої ери. Місце було виявлено в 1950-х роках на материковій частині Греції в Мікенах, легендарній резиденції гомерівського царя Агамемнона.
Доктор Емілі Гаузер, історикиня, яка замовила цифрову реконструкцію, сказала Observer: “Вона неймовірно сучасна. Вона вразила мене”
“Уперше ми дивимося в обличчя жінки з царства, пов’язаного з Єленою Троянською – сестра Єлени, Клітемнестра, яка була царицею Мікен у легенді – і звідки поет Гомер уявляв собі відправлення греків під час Троянської війни. Такі цифрові реконструкції переконують нас у тому, що це були реальні люди”, – пояснила історикиня.
Також Гаузер сказала: “Неймовірно хвилююче думати, що вперше відтоді, як її останки були поховані понад 3500 років тому, ми можемо побачити справжнє обличчя королеви бронзового століття – і це справді обличчя, здатне спустити на воду тисячу кораблів”.
“Ця жінка померла приблизно на початку пізнього бронзового століття, за кілька сотень років до передбачуваної дати Троянської війни”, – додала Гаузер.
Цифровий художник Хуанхо Ортега Г. створив реалістичне обличчя на основі глиняної реконструкції тієї самої жінки, яка була зроблена в 1980-х роках Манчестерським університетом, піонером одного з основних методів реконструкції обличчя.
Гаузер зазначила, що технічні досягнення в галузі судової антропології та аналізу ДНК, а також радіовуглецевого датування і тривимірного цифрового друку призвели до значного поліпшення реконструкцій стародавнього світу.
“Ми можемо – вперше – зазирнути в очі минулому”, – додала історикиня.
За словами науковців, жінку поховали з електрумовою маскою на обличчі та комплектом зброї воїна, включно з трьома мечами, які, як припускали, належали чоловікові, похованому поруч із нею, але тепер вважають, що вони належали їй.
“Традиційна історія така, що якщо поруч із чоловіком перебуває жінка, то вона має бути його дружиною”, – сказала Гаузер.
Зокрема, за інформацією, схожість облич відзначалася і раніше, але аналіз ДНК підтвердив, що це були брат і сестра, а не чоловік і дружина.
“Цю жінку було поховано там через її народження, а не заміжжя. Це говорить нам про іншу історію того, наскільки вона була важлива… Дані, що з’являються, припускають, що набагато більше того, що археологи називають військовими комплектами, пов’язано з жінками, ніж із чоловіками в цих похованнях пізнього бронзового століття, що повністю перевертає наші припущення про те, як жінки пов’язані з війною”, – пояснила історикиня.
Читайте також: Вчені знайшли нові докази реальності Троянської війни
Вона додала, що археологічні свідчення та аналіз ДНК дають змогу “справжнім жінкам давньої історії вийти з тіні”.
Науковиця зазначає, що стан кісток жінки дає змогу припустити, що вона страждала на артрит хребців і рук, що, можливо, є “свідченням частого ткацтва – поширеного та фізично виснажливого заняття серед жінок, яким, як ми бачили, займалася Єлена в “Іліаді”.
Залишити відповідь