Науковці розкрили таємницю стійкості стародавніх римських споруд

Науковці розкрили таємницю стійкості стародавніх римських споруд


Вчені США та Європи виявили таємний інгредієнт, завдяки якому споруди стародавнього Риму збереглися понад 2 тисячі років, пише Успіх in UA.

Римський бетон у багатьох випадках виявився довговічнішим, ніж його сучасний аналог. Вчені стверджують, що вони розкрили таємний інгредієнт, який дозволив римлянам зробити свій будівельний матеріал таким довговічним. Та як їм вдавалося будувати складні споруди у важкодоступних місцях, таких як доки, каналізація і зони землетрусів.

Науковці зі США, Італії і Швейцарії проаналізували зразки бетону з міської стіни на археологічній ділянці Приверно, в центральній Італії, і схожі за складом на інші зразки бетону, знайдені по всій Римській імперії. Усім понад 2 тисячі років, повідомляє life.pravda.com.ua.

Вони дослідили, що білі шматочки в бетоні, так звані вапняні класти, надавали здатність загоювати тріщини, які утворювалися з часом. Раніше на них не звертали уваги, вважаючи їх наслідком недбалого змішування або неякісної сировини.

“Для мене було дійсно важко повірити, що давньоримські будівельники могли неякісно виконати роботу, тому що вони дійсно докладали ретельних зусиль при виборі та обробці матеріалів. Вчені записували точні рецепти і впроваджували їх на будівельних майданчиках”, – сказав автор дослідження Адмір Масіч.

Читайте також: В Єгипті знайшли унікальні листування офіцерів часів панування Риму

Нове відкриття може допомогти зробити виробництво сучасного бетону більш стійким, як це колись зробили римляни.

“Бетон дозволив римлянам здійснити архітектурну революцію”, – сказав Масіч. Римляни змогли створити і перетворити міста на щось надзвичайне і прекрасне для життя. І ця революція, по суті, повністю змінила спосіб життя людей”.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *