Науковці розкрили таємницю походження води

Науковці розкрили таємницю походження води


Науковці дійшли висновку, що вода почала формуватися внаслідок вибухів перших наднових, пише Успіх in UA.

Хоча вода покриває 70% поверхні Землі, її походження залишається предметом дискусій серед науковців. Нещодавнє дослідження вчених із Портсмутського університету перевернуло уявлення про цей процес, вказуючи на те, що вода могла утворитися вже через 100-200 мільйонів років після Великого вибуху – на мільярди років раніше, ніж вважалося, повідомляє tsn.ua.

Науковці дійшли висновку, що вода почала формуватися внаслідок вибухів перших наднових. Коли масивні зірки досягали кінця свого життєвого циклу та вибухали, вони викидали в космос кисень, який змішувався з воднем, що існував у Всесвіті ще з моменту Великого вибуху.

Цей процес сприяв утворенню щільних пилових хмар, які стали ключовими джерелами матеріалу для майбутніх планет.

Дослідники змоделювали два сценарії вибуху наднових:

  • Перша зірка – з масою у 13 разів більшою за Сонце – створила 0,051 сонячної маси кисню.
  • Друга, значно більша зірка – у 200 разів масивніша за Сонце – виробила 55 сонячних мас кисню.

Після вибухів водень і кисень почали об’єднуватися, формуючи перші молекули води. Спочатку їхня концентрація була низькою, але гравітаційне стиснення галактичних гало поступово збільшувало її рівень.

Через 30-90 мільйонів років менша наднова сформувала кількість води, еквівалентну одній стомільйонній маси Сонця, тоді як більша зірка виробила 0,001 сонячної маси води всього за 3 мільйони років.

Ці дані свідчать, що вода існувала у Всесвіті задовго до утворення нашої планети. Ймовірно, вона збереглася в протопланетних дисках – газопилових структурах, з яких формуються планети.

“Наше моделювання показує, що вода була поширена у Всесвіті ще через 100-200 мільйонів років після Великого вибуху. Вона могла бути ключовим компонентом перших галактик”, – зазначив автор дослідження доктор Деніел Вейлен.

Дослідники припускають, що найбільше води накопичувалося в “молекулярних хмарах”, які пізніше стали основою для формування планет, зірок і галактик.

Це відкриття може допомогти зрозуміти, як вода потрапила на населені планети, такі як Земля. В деяких регіонах Всесвіту її концентрація могла бути такою ж високою, як і сьогодні.

Дослідники зазначають, що протопланетні диски, збагачені первинною водою, могли містити у 10-30 разів більше води, ніж дифузні хмари Чумацького Шляху, а їхня концентрація була лише в кілька разів меншою, ніж у сучасній Сонячній системі.

Читайте також: Науковці визначили, коли насправді на Землі з’явилася вода

Ця значна кількість води у поєднанні з високою ймовірністю формування маломасивних зірок вказує на те, що планети з рідкою водою могли виникати одразу після перших вибухів наднових.

Таким чином, необхідні умови для появи життя у Всесвіті могли сформуватися на мільярди років раніше, ніж припускали вчені.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *