Науковці показали унікальний стародавній глечик із перекрученим горлом

Науковці показали унікальний стародавній глечик із перекрученим горлом


З-поміж грузинського срібного посуду, що зберігається в колекції Національного музею історії України, виділяється глечик з високим перекрученим горлом, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.

Називається такий глечик каркара. Незвичну форму каркари пояснюють легенди.

“Одна з них розповідає про царя Іраклія. Якось цар зі своїм почетом і видатними воїнами бенкетував у просторій залі царського палацу. У цей час надійшла звістка про підступний напад на їхню країну персів. Розгнівався Іраклій, схопив глечика, що стояв біля нього, і, спересердя скрутивши його горло, наказав слугам не прибирати зі столу: «Такий хороший бенкет перервали! Розіб’ємо ворога, виженемо його з нашої землі – тоді продовжимо!» За деякий час країна була звільнена від ворогів, і учасники бенкету знов завітали до царського палацу. Проте повернулися не всі, бо чимало відважних воїнів полягло у битвах… Оглянув цар присутніх у залі, взяв скручений глечик і наказав на згадку про загиблих залишити його форму незмінною. Каркару ще називають співочим глечиком, бо коли вино ллється перекрученим горлом, глечик співає, мов горличка. Ллється вино – і лунає тиха пісня. Вона сумна, бо нагадує про загиблих у битвах за свободу Батьківщини, і водночас лірична, бо проголошує перемогу життя на рідній землі”, – розповідають фахівці.

Читайте також: Українські науковці показали срібний глечик ХІХ століття із зображенням міфічного коня

Нагадаємо, що нещодавно представники Національного музею історії України показали, як виглядає срібний глечик, виготовлений невідомим майстром у Берліні на початку XIX століття.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *