Корова із Черкащини встановила рекорд за показниками добового надою молока

Корова із Черкащини встановила рекорд за показниками добового надою молока


Корова-рекордсменка із Черкащини дає 42 літри молока за добу, пише Успіх in UA.

Тварину звуть Кіса, повідомляє 5.ua.

“Зранку 20, в обдіяшню дойку літрів 15 і увечері 12, дуже хороша корова. Вони знають кожну доярку, ми знаємо всі викрутаси, знаємо, що до чого, як ставитися до неї. Тобто, ну це ж скотина, ти ж їй не накажеш, можна і ніжкою махнуть, але як кожна скотина любить ласку”, – розповідає операторка машинного доїння Світлана Коваленко.

Усі корови на фермі дають гарні надої – кажуть працівники. Дійних тут майже 700 голів. Загалом на фермі худоби удвічі більше – вирощують українську породу “молочна червоноряба”. Кіса – її класична представниця. Рогата, як побачила зоотехніка Тараса, підійшла ближче. Чоловік каже, надої значно залежать від утримання стада.

“У нас безприв’язне утримання, у них є вільний доступ до водчики, до їжу, де захотіла – там лягла, відпочиває, звісно що комфортно почувається і від цього більший надій дає”, – каже зоотехнік Тарас Кириченко.

Для здоров’я рогатих та гарної лактації зоотехніки розробили для них корисний раціон. Їжа в доступі цілодобово.

Молочні корови виростуть із цих телят, генетика – ще одна умова надоїв. На фермі самі займаються селекцією породи, тож у молодняку впевнені.

Усі новонароджені телички лишаються на фермі для відновлення поголів’я та його збільшення.

Щоб були гарні надої – потрібн,о щоб худоба не стресувала, а нині це важко через війну – каже керівник ферми Тарас. Задля спокою корів тут роблять усе можливе – за будь-яких умов дотримуються графіка доїння та догляду.

“Стосовно виробництва – виробництво жодного дня не стояло, реалізація молока завжди відбувалася, частково закупили генератори, так як були проблеми зі світлом, коли відключали світло”, – розповідає керівник молочно-товарної ферми Тарас Заремба.

Читайте також: Коза із Чернігівщини встановила рекорд за показниками добового надою молока

Зовсім уникнути стресів на фермі не вдалося. Адже частина співробітників пішли захищати Україну від рашистів. Дехто повертається із травмами – їм допомагають із реабілітацією. Але через війну темпи виробництва не зменшують, а навпаки.

“По нашому підприємству ми навпаки наростили, і не багато ,але 150 дійних на 2200 стало 2350 дійних, а всього 4 тисячі. Ми в цьому році я вже шостий рік працюю в урожаї керівником, я не скажу шо це плато, але ми в цьому році бачимо, що надоїмо 8 тисяч літрів молока на голову – це вже результат”, – зазначає директор науково-виробничої фірми “Урожай” Олександр Воскобойнік.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *