Медики законсервували тканини молочних залоз у гідрогелі

Медики законсервували тканини молочних залоз у гідрогелі


Медики використали гідрогель, щоб законсервувати тканини людських молочних залоз, пише Успіх in UA.

Протягом семи днів ці тканини зберігали свої особливості структури та функції, тобто нічим не відрізнялися від тканин в організмі. Це допоможе ефективніше тестувати ліки проти раку грудей без використання тварин як піддослідних. Дослідження опублікували у журналі Journal of Mammary Gland Biology and Neoplasia

Вчені використали середовище для вирощування клітин, виділених з людського організму, та гідрогель середньої щільності, щоб законсервувати зразки здорових тканин людських молочних залоз. Протягом семи днів вони спостерігали за змінами у поділі клітин і виявилося, що клітини ділилися так само, як і в організмі жінок, на відміну від попередніх моделей, які характеризувалися надмірно пришвидшеним поділом. У тканині також зберігали свою активність імунні клітини, які відіграють важливу роль у боротьбі з раковими, хоча до сьомого дня їх кількість знижувалася, повідомляє nauka.ua.

Крім того, у цей період клітини продовжували виробляти на нормальному рівні рецептори до гормонів, тобто такі тканини відповідатимуть на гормональну стимуляцію, як і в здоровому організмі. Це припущення підтвердили пізніше стимуляцією аналогом гормону естрогену — клітини починали більш активно ділитися, коли до тканини в гідрогелі додавали аналог цього гормону.

Читайте також: У Китаї вперше клонували дві породи корів, які знаходяться на межі вимирання

Раніше в доклінічних дослідженнях препаратів від раку грудей використовували або культури клітин, або виділені з людей тканини. Обидва цих методи мають недоліки: не відображають повноцінну структуру молочних залоз, не враховують внесок імунних клітин у перебіг хвороби та мають дуже короткий термін використання — до 48 годин. За допомогою нового способу вдалося зберегти тканини у такому вигляді, в якому вони існують у людському організмі. Це значно спростить тестування нових ліків проти раку грудей.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *