У Китаї вперше клонували дві породи корів, які знаходяться на межі вимирання

У Китаї вперше клонували дві породи корів, які знаходяться на межі вимирання


Китайські вчені успішно клонували два види тибетських корів Чжанму та Апейдзіаза, які перебувають на межі зникнення, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінках журналу “Тваринництво сьогодні” у Facebook.

Це зробили за допомогою методу перенесення ядер соматичних клітин.

Вчені зібрали клітини з вушних тканин двох типів корів, які мешкають у нагір’ї Тибету, а потім створили в лабораторії шар фібробласту (клітини сполучної тканини). Щоб отримати ембріони-клони, вчені застосували технологію перенесення ядер соматичних клітин.

“Клоновані ембріони трансплантували в сурогатних корів, і після того, як минув повний термін вагітності, ми отримали вісім клонованих телят”, – розповів науковий співробітник Інституту тваринництва та ветеринарії Академії сільськогосподарських наук Китаю Юй Давей.

Він також зазначив, що в майбутньому вчені поєднуватимуть технології клонування з традиційними способами розведення худоби. Це сприятиме формуванню максимально генетичної системи та вдосконаленої системи захисту та використання ресурсів.

У Китаї вперше клонували дві породи корів, які знаходяться на межі вимирання

Читайте також: У Японії випробували космічний двигун, який працює на коров’ячому гної

Це вже не перша тварина, яку клонували таким способом. Технологію заміни соматичних клітин використали і для клонування мавпи РеТро, яка нещодавно відсвяткувала свій другий день народження. Методика полягає у тому, щоб “втрутитись” у роботу генів і замінити хворі клітини ембріона на здорові.

Дослідники кажуть, що така технологія допоможе зберегти популяції тварин, які перебувають на межі вимирання.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *