Астрономи планують перейменувати найбільші галактики-супутники Чумацького Шляху

Астрономи планують перейменувати найбільші галактики-супутники Чумацького Шляху


Група астрономів виношує ідею перейменувати дві найбільші галактики-супутники Чумацького Шляху, пише Успіх in UA.

Йдеться про Малу і Велику Магелланові Хмари (ММО). Галактики-супутники носять ім’я дослідника Фернана Магеллана, їх можна бачити неозброєним оком у Південній півкулі. 

Однак Магеллан не мав до них зовсім ніякого стосунку, тому його ім’я як назва не цілком доречне, стверджує астрономиня Міа де лос Рейєс та її колеги. Магеллан, хоч і був керівником першої навколосвітньої експедиції, до всього іншого, ще й поневолював і вбивав корінних жителів, яких зустрічав у подорожі, повідомляє focus.ua.

За словами дослідниці з Амхерст-коледжу в Массачусетсі, люди дають імена об’єктам у нічному небі, яке належить усім, і назви мають відображати інтереси всього людства.

Де лос Рейєс у своїй статті, опублікованій у журналі Physics 12 вересня, закликала змінити назву. Подорожі Магеллана допомогли прокласти шлях іспанському колоніалізму в Південній Америці, на Гуамі та Філіппінах, стверджує дослідниця — американка філіппінського походження.

“Багато людей на Філіппінах вважають Магеллана лиходієм”, — заявила вона.

Магеллановим Хмарам відводиться велике значення в галузі астрономії. Це незалежні галактики, але розташовані вони досить близько, щоб астрономи могли спостерігати окремі зірки всередині них.

“Магелланові Хмари — дивовижна лабораторія для спостереження за об’єктами зблизька”, — вважає астрономиня Саллі Оуї з Мічиганського університету в Анн-Арборі, яка також підтримує ідею перейменування.

Читайте також: Україна та Туреччина попрацюють над створенням супутника

Магеллан не був астрономом. Хмари помітили учасники його експедиції, але вони й раніше були добре відомі багатьом культурам південної півкулі та європейським дослідникам.

“Не має сенсу називати їх на честь якоїсь однієї людини, не кажучи вже про людину, яка ніколи їх не вивчала”, — сказала астрономиня Гуртіна Бесла з Університету Аризони в Тусоні.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *