Киянин власноруч збудував бомбосховище на 15 осіб

Киянин власноруч збудував бомбосховище на 15 осіб

Киянин Кирило Барашков власноруч спорудив бункер, який може вмістити до 15 людей, пише Успіх in UA.

Будувати бомбосховище чоловік почав у жовтні, під час активних атак на Київщину, а завершив у грудні. Над бункером рацювало четверо людей. 

“Хотілося ще швидше, бо в мене вагітна дружина і двоє дітей — було страшно за їхнє життя. Затримки у будівництві ставалися тільки через погоду. Довелося це робити у холод — північні “друзі” не лишили нам іншого вибору”, – зазначає Кирило.

Проєктуванням бомбосховища займався його знайомий.

“Конструкція зовсім проста: це одне приміщення на дванадцять квадратних метрів і підсобка на три метри. Вони опущені на п’ять метрів під землею — викопували екскаватором. Згори — два метри армованого бетону. Стіни обшиті вагонкою і дерев’яними панелями. Усередині я облаштував приміщення так, щоб було максимально затишно, тепло, аби тут могли сидіти діти. Поставив м’який диван, кушетку, стільці. Коли родина у від’їзді, я спускаюся сюди ночувати, щоб уже не бігати під час тривог. Спиться як у барокамері: ні світла, ні звуків. І спокійно”, – розповідає Кирило.

Для тепла чоловік встановив у бомбосховищі камін. 

“Він безпечний, це сучасний закритий камін зі скляними дверцятами. Вентиляція зроблена як належить, йде двома шляхами: чисте повітря надходить одним, а іншим — виводяться продукти згоряння. Є запас питної води і маленький біотуалет — людям має бути комфортно, коли вони знаходяться у бункері протягом тривалого часу”, – зауважує Кирило.

Як вже зазначалося, бункер може вмістити до 15 осіб.

“Я зробив кодовані двері й розіслав код усім сусідам — у нас є свій чат, — тож вони приходять сюди, коли хочуть. Звичайно, не всі спускаються в укриття, та людей просто гріє думка, що їм є куди йти”, – говорить Кирило.

Читайте також: На канадському кінофестивалі представлять українські документальні фільми про війну

Загалом будівництво коштувало Кирилу 20 тисяч доларів, повідомляє birdinflight.com.

“На безпеці не можна економити, це зараз найважливіше. Вважаю, що таке укриття — об’єктивна необхідність. Я постійно дивуюся: в нас люди під час війни купують авто по 30-40 тисяч доларів, роблять ремонти. А отак скинутися вп’ятьох, наприклад, на один бункер — безпечне місце, куди можна спускати своїх дітей, — так ні. Про інші випадки, коли хтось так само збудував собі бункер, я не чув. Я не взяв ані копійки в інших мешканців вулиць, у мене є можливість — я зробив. А вже коли війна закінчиться, влаштую тут чоловічий клуб, будемо відпочивати з сусідами. Дружина не проти”, – додає чоловік.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *