На канадському міжнародному фестивалі документального кіно Hot Docs Canadian International Documentary Festival у програмі “Made in Ukraine” покажуть 10 українських фільмів, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці ДержКіно у Facebook.
Цьогорічний 30-й ювілейний фестиваль пройде у період із 27 квітня до 7 травня.
Так, глядачі матимуть змогу переглянути картину “Євродонбас”. У стрічці розвінчано міфи про український Донбас. Серед них найважливіший наратив сучасної російської пропаганди про “русский мир”, на якому побудовано сепаратистський рух та ідеології так званих “ДНР” та “ЛНР”.
Картина “Я не хотіла робити фільм про війну” розповідає історію київської режисерки, яку повномасштабне вторгнення у маленькому бедуїнському селищі на Близькому Сході. Вона ухвалила рішення повертатись до Києва, навколо якого все ще розгорталися бойові дії попри засудження близьких і довгу дорогу.
До того ж, гості канадського кінофестивалю переглянуть фільм “Коли весна прийшла в Бучу”. Фільм розповідає про людей, які приходять до тями після окупації, які втратили свої оселі та близьких, проте автори стрічки уникають страшних або жорстоких сцен.
Стрічка “89 днів” показує глядачу, як харківська станція метро вимушено перетворюється на бомбосховище.
У картині “Під крилом ночі” описується життя одинадцятирічної Олесі, коли вона була вимушена переїхати у Брюссель із мамою, залишивши тата вдома.
У фільмі “Залізні метелики” досліджуються обставини збиття літака MH17, риторику російських пропагандистів навколо цієї події та реакцію світової спільноти на цей злочин.
Читайте також: Українська комедія “Вітольд” за мотивами твору Сергія Жадана стала доступною для онлайн-перегляду (відео)
Фільм “Гості з Харькова, пароль “КонХфета” присвячений історії власниці музею-садиби народно-побутового ужитку “Омелькова хата” в селі Козубівка Полтавської області Нелі. Вона разом із чоловіком Олександром рятувала людей, які тікали від бомбардувань Харкова.
Картина “Наша робо сім’я” – це історія про те, як, осівши у новому місці, родина з Вугледару відновлює головну сімейну справу – клуб для дітей, які захоплюються робототехнікою та програмуванням.
Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Творці фільму фіксували все, що відбувається в окупованому місті, зокрема гуманітарну катастрофу, викликану облогою, масові поховання мирних мешканців, злочини російських військ, роботу лікарів та першими показали світу наслідки бомбардування пологового будинку.
До програми фестивалю увійшла і стрічка “Ми не згаснемо”, яка розповідає про особливості дорослішання підлітків на сході України, де точаться бойові дії.
Варто додати, що Hot Docs Canadian International Documentary Festival – це один із п’яти найвпливовіших міжнародних фестивалів документального кіно, який щорічно проходить у Канаді.
Залишити відповідь