Нині на станції «Академік Вернадський» зимують одразу 3 українські дослідниці. Національний антарктичний науковий центр спільно з ГО INSCIENCE у межах проєкту “Науковиці” розповів захопливі історії морської мікробіологині Марії Павловської та морської біологині Оксани Савенко, пише Успіх in UA.
Варто зазначити, що Україні понад двадцять років жінок не включали до складу цілорічних антарктичних експедицій. І лише кілька науковиць за цей час змогли потрапити до сезонних експедицій на нашу станцію «Академік Вернадський».
Та все змінилося, коли 2018-го в Національний антарктичний науковий центр прийшла нова команда управлінців, — Антарктика стала відкритою для всіх, незалежно від статі та гендеру.
“Я навіть не думала, що потралю на станцію “Академік Вернадський”. Та коли Євген Дикий очолив Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ), він почав підбирати команду з людей, які показали свою активність за попереднім досвідом. На той момент у нас за плечима вже було багато спільної роботи, тому він запропонував мені взяти участь в антарктичних дослідженнях”, – розповідає Марія Павловська.
Читайте також: Кліматологиня із України увійшла до ТОП-10 найвпливовіших вчених 2022 року
Про власні успіхи в роботі на “Академіку Вернадському” повідала й колега Марії – Оксана Савенко.
“Зараз я маю можливість вивести дослідження на новий рівень. Під час українських антарктичних експедицій нам вдалося відібрати зразки тканин китів. Раніше ми передавали такі зразки для подальших досліджень іноземним колегам. Тепер я маю можливість навчитися самостійно виконувати лабораторні дослідження, перейнявши в моїх американських колег унікальні методики”, – говорить дослідниця.
Детальніше про роботу українських науковиць в Антарктиді читайте тут:









Залишити відповідь