Кліматологиня із України увійшла до ТОП-10 найвпливовіших вчених 2022 року

,
Кліматологиня із України увійшла до ТОП-10 найвпливовіших вчених 2022 року

Українська науковиця Світлана Краковська потрапила до переліку 10 найвпливовіших вчених 2022 року за версією одного з найавторитетніших наукових видань світу Nature, пише Успіх in UA.

Кліматологиня із України увійшла до ТОП-10 найвпливовіших вчених 2022 року

«Разом зі своїми колегами ці люди допомогли зробити дивовижні відкриття та привернули увагу до важливих проблем. Вибірку склали редактори Nature, щоб висвітлити ключові події в науці через переконливі історії тих, хто до них причетний», — наголосили в редакції журналу.

Історія української вченої-кліматологині Світлани Краковської називається «Голос за Україну», повідомляє divoche.media.

«Вранці у четвер, 24 лютого, Світлана Краковська чула ракети, що падають у сусідніх районах Києва, коли сиділа у своїй квартирі під час відеоконференції з представниками 93 країн. Делегати засідання Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (IPCC) завершували роботу над довгоочікуваною доповіддю про наслідки потепління у світі. Голова української делегації Краковська не знала, що робити. Чи варто їй використати зустріч, щоб протестувати проти російського вторгнення, яке відбувається навколо неї?» — так починається її історія в журналі Nature.

Вибухи у Києві змусили Краковську відмовитися від більшої частини засідання IPCC, але після трьох днів роздумів «досить сором’язлива» вчена таки вирішила виступити на заключному пленарному засіданні.

«Ця зміна клімату, спричинена діяльністю людини, і війна проти України мають прямий зв’язок і однакові корені: це викопне паливо та залежність людства від нього. Легкість отримання енергії від спалювання вугілля, нафти та газу змінила баланс сил у світі людей», — сказала вона делегатам.

Реакція експертів IPCC приголомшила її та довела до сліз — делегація за делегацією висловлювали солідарність з Україною, а представник росії Олег Анісімов попросив вибачення за напад. Після цього їй почали телефонувати та надсилати повідомлення з пропозиціями переїхати за кордон, де їй пропонували житло та посади. Проте Краковська зі своєю родиною — батьком, чоловіком та чотирма дітьми — залишилися в Києві. Частково причиною була важка хвороба батька, у квітні він помер.

Читайте також: SpaceX Ілона Маска запустила супутник українського виробництва

Але тепер українську вчену почали запрошувати виступати на великих заходах у всьому світі, зокрема на асамблеї Європейського геонаукового союзу у Відні, щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, на віртуальній нараді щодо відбудови української науки на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, а також на кліматичній конференції COP27 у Шарм-Ель-Шейху. Краковська стала не лише борчинею зі зміною клімату, а й за Україну, вторгнення росії вона назвала «війною за викопне паливо».

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *