Бджолярка із Полтавщини створила першу у світі фундацію жінок-пасічниць

Бджолярка із Полтавщини створила першу у світі фундацію жінок-пасічниць

Голова фермерського господарства “Сили природи” Марія Мосейчук започаткувала першу у світі фундацію жінок-пасічниць, пише Успіх in UA.

“Узагалі-то в мене вища економічна освіта, і все життя я працювала директором оптової компанії, яка займалася гуртовими поставками побутової хімії. Усе почалося із кума. Каже мені: “Кума, приїжджайте, поможіть мені качати мед”. Це така гармонія, такий гарний настрій, що я просто закохалася у цю справу”, – розповідає жінка.

Бджоли так захопили Марію, що вона стала студенткою агроколеджу.

Чотири роки тому жінка купила перший вулик. Нині ж її пасіка налічує 100 вуликів, у яких живуть 6 млн комах.

Марія не уявляє своє життя без пасіки і навіть почала будувати поряд дім. Там же облаштувала і виробничо-дослідницький цех, повідомляє ШоТам.

Нещодавно на пасіці Марії з’явилися стікерувальні машини. Кошти на них бджолярка виборола в конкурсі “Курс на Незалежність”. Тепер буде пакувати у стіки не лише мед, а й квітковий пилок.

“Такого продукту немає в Україні точно. Ми хочемо пилок висушувати і потім пакувати у стіки для одноразового використання”, – говорить Марія.

Стікерувати мед вона планує й для інших пасічниць.

“Ми створили фундацію жінок-пасічниць. Це не тільки перша в Україні, а перша у світі така організація”, – зауважує Марія.

Читайте також: У Чернівцях харківські підприємці виробляють електроніку для бджолярів (відео)

Власний мед у стіках жінка буде передавати місцевій школі безкоштовно. У перспективі Марі яхоче дослідити, чи покращиться імунітет дітей, які регулярно споживатимуть її продукцію. Наразі бджолярці вдалося забезпечити школу медом на рік вперед.

Також Марія планує створити на Поштавщині центр апітерапії.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *