15-річна тернополянка створює дзеркала з елементами вітражу

15-річна тернополянка створює дзеркала з елементами вітражу

15-річна мешканка Тернополя Марія Солтис розписує стіни та створює дзеркала з елементами вітражу, пише Успіх in UA.

Малюванням вона почала захоплюватися ще з ранніх літ. Як і всі діти дівчина обожнювала зображати на аркушах паперу все, що бачила навколо. Коли в родині виникло питання, який саме гурток обрати для доньки, то всі підтримали ідею з художньою школою.

“У дев’ять років я прийшла на перше заняття з малювання. Не можу сказати, що у мене виходило і виходить все з першого разу. Як і всі діти, я вивчала різні техніки, малювала звичайні натюрморти. Та і малюнки були не яскравими, не особливими. Спочатку я ходила на індивідуальні заняття до художника Петра Івановича Рака, а далі нульовий клас художньої школи. У школі я займалася три рази на тиждень по п’ять чи шість годин. Крім натюрмортів ще любила малювати або перемальовувати різних тварин. Загалом у школі я провчилася шість років і у 2022 вже отримала документ про завершення”, — розповідає Марія.

Дівчина зізнається, навіть у художній школі вона полюбляла експериментувати, поєднувати на одному полотні кілька різних технік, хоча старші вчителі були проти цього. Наразі вона надає перевагу різноманітним кольоровим квітам та портретам. Але фаворит – вітражний розпис.

“Зараз у нас і так вистачає сірих негативних емоцій, подій. Чому б не додавати радості та легкості яскравими фарбами? Навіть у тому ж інтер’єрі. Я обожнюю вітражі, тому навіть дипломну роботу виконувала в цьому стилі – зображала великого ангела. Він так сподобався, що мені його зі школи не повернули. Прикрашає їх стіни. Спочатку на звичайному листку малюють ескіз, листок підкладаємо під скло і починаємо спеціальними фарбами робити контури. Коли вже контури є, то можна змішувати кольори та в кожен сегмент заливати той, який тобі найбільше подобається. Але варто розуміти, щоб воно гарно вийшло”, — наголошує дівчина.

Дівчина не перестає експериментувати з мистецтвом. І вже вдвічі за основу малюнку обирає не звичайні полотна чи аркуші паперу, а стіну та кераміку. Так у будинку її бабусі з’явився завжди квітучий куточок з гортензією, нарцисами, еустомами та піонами. Марія наголошує, стіна – не аркуш і потребує гарної підготовки перед розмалюванням, повідомляє 20minut.ua.

“Я ще ніколи не займалася розписом стін, але мені захотілося трохи експериментів. Розуміла, що щось може не вийти, тому не ризикнула малювати на стіні вдома. Не хотіла псувати ремонт. А ось у бабусі вдома є невелика стіна і вона погодилася віддати мені для експерименту. Заздалегідь я придумала собі в голові, що то має бути за малюнок. Потім зробила ескіз на папері. Поверхню пофарбували матовою акриловою фарбою для стін. Далі взяла малярський скотч і визначила площу, на якій буде зображений малюнок. За пів дня я перенесла ескіз з паперу на стіну і протягом тижня розмалювала квіти та листочки фарбою. За моїм задумом малюнок мав бути трохи в інших тонах, але для першого разу купувати золотисту чи срібну фарбу нелогічно і дуже затратно. Результатом я задоволена. Можливо, ще щось розмалюю вдома і трохи додам яскравих фарб”, — каже юна художниця.

Читайте також: У Києві створюють рекордний 5-кілометровий мурал на українську тематику

Аби урізноманітнити інтер’єр власної домівки, Марія Солтис розписала керамічні плиточки, які стали гарним доповнення до великого дзеркала. А ось на розпис надихнула дівчину іспанська культура.

“Мені подобається іспанська культура, а особливо їх розпис стін, їх фрески. Також мрію побувати в Іспанії та все це побачити на власні очі. Зізнаюся, що купувала ці плиточки не для оздоблення дзеркала, а просто для практики. Тобто, хотіла зрозуміти, чи вийде їх розмалювати. Ці плиточки 10х10 см, а розмальовувала я їх фарбами для вітража. Коли я побачила, що вийшло непогано, то вирішили з батьками віддати плиточки та дзеркало до майстерні, де нам обрамили його і вийшла така краса”, — зізнається Марія.

Наразі дівчина готується до національного мультипредметного тесту та вступу до вищого навчального закладу. Говорить, що обиратиме професію творчу, можливо навіть дизайнер інтер’єру.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *