Українська культура глибинна та багатогранна. І кожен, хто гордо називає себе “українцем”, мусить зануритися в її вивчення. У цьому переконана команда “Фулленко муралес”, до складу якої входять Євгенія Фуллен, Юрій Козлов, а також Тіна та Євгеній Діденко. Вони розпочали реалізацію проєкту “Міфологія стежками України”. Суть останнього полягає у створенні муралу, покликаного візуально переповісти українські міфи, вірші та казки. Малюнки планують розмістити на площі 5 кв. км і таким чином встановити світовий рекорд. Детальніше про свою роботу команда проєкту повідала в ексклюзивному інтерв’ю Успіх in UA.


“Багато наших казок, міфів, віршів губляться. Відповідно, втрачається важлива частина української культури. Наш проєкт – це візуальне нагадування про те, чим “дихає” наш народ”, – так характеризує “Міфологію стежками України” її співавторка Євгенія Фуллен.



Ідея створення такого муралу виникла у “Фулленко муралес” приблизно за 7-8 місяців до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Проте навіть початок війни не змусив команду змінити свої плани щодо роботи над проєктом.
“Ми трішки панікували, проте вирішили попри все продовжувати працювати. Активний етап підготовки та реалізації “Міфології стежками України” випав вже на воєнний період. Навіть попри тривоги ми виходили малювати”, – говорить дівчина.



Робота над муралом ведеться на території дитячого будинку. У ньому проживають понад 150 дітей із вадами розвитку. Таку локацію команда “Фулленко муралес” обрала не просто так.
“Ми ставимо собі за мету показати дітям, наскільки вони сильні і талановиті. Незважаючи ні на що, вони можуть стати успішними. І неодмінно знайдуться ті, хто будуть готові підтримати їх у всіх починаннях”, – зазначає Євгенія.


Малюнки розміщують як всередині приміщення дитбудинку, так і зовні із продовженням на асфальті. Діти ж активно долучаються до створення муралу. Для них малювання – це арттерапія, а також можливість проявити себе та відволіктися від реалій сьогодення.
Читайте також: Переродження літератури: сумська письменниця та поетеса розповіла, як змінилася її творчість з початку війни
Команда планує завершити роботу над муралом вже восени 2023 року. Завдяки охопленню великої площі їхня робота претендує на всесвітній рекорд як найбільший артоб’єкт на українську тематику.


Варто зазначити, що це далеко не перший успішний проєкт “Фулленко муралес”.
“Нам належить авторство серії муралів проти домашнього насильства “Народжені з попелу”. Цей проєкт реалізується під егідою ЮНЕСКО. Також на початку війни ми створили мурал у Хмельницькому “Україна переможе”, – розповідає Євгенія.


На жаль, зараз проєкт “Міфологія стежками України” не отримує підтримку від держави. Всі матеріали для роботи команді доводиться купувати самостійно. Тож якщо ви маєте можливість та бажання підтримати проєкт, звертайтеся за адресою: вул. Котельнікова, 51. Також інформацію про діяльність “Фулленко муралес” можна знайти в соціальних мережах Facebook та Instagram.
Залишити відповідь