В Ірландії відбулася прем’єра мюзиклу “Листи свободи” пам’яті Вікторії Амеліної

В Ірландії відбулася прем’єра мюзиклу "Листи свободи" пам'яті Вікторії Амеліної


В Ірландії презентували мюзикл “Листи свободи” пам’яті української письменниці та поетеси Вікторії Амеліної, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці Українського інституту книги у Facebook.

Режисеркою, композиторкою та співачкою виступила Олеся Здоровецька. Українську частину текстів лібрето написала українська поетка Любов Якимчук, ірландську — ірландська поетка і драматургиня Мері Бренлі.

В основу сюжету лягли біографії української письменниці з ірландським корінням Валерії О’Коннор-Вілінської, а також ірландки Констанс Маркевич, одруженої з Казимиром Маркевичем — польським драматургом, котрий жив в Україні. Вистава оповідає про боротьбу України та Ірландії за Незалежність.

“Ірландці та українці дуже подібні, тому що вони пережили свою імперську історію. Вони добре розуміють декомунізацію, деімперіалізацію та деколонізацію. Мені, напевно, найлегше працювалося з ірландцями серед усіх європейців, з якими я співпрацювала свого часу. Наші історичні досвіди схожі. І нас вразила доля цих двох жінок. І Валерія О’Коннор-Вілінська, і Констанс Маркевич за свою революційну діяльність потрапляли до в’язниці”, — розповіла Люба Якимчук.

Читайте також: Київська опера завершила 41-ий театральний сезон

Виставу планують представити у різних містах Ірландії, а в перспективі також і в Україні.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *