Український антарктичний журнал офіційно включили до бази даних Scopus

Український антарктичний журнал офіційно включили до бази даних Scopus


Нещодавно вийшов новий номер Українського антарктичного журналу – вже 27-й з часу його започаткування, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

Цей випуск став першим, відколи НАНЦ підписав угоду про оприлюднення матеріалів у базі даних Scopus.

Scopus – міжнародна бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Її власником є Elsevier – одна з найбільших видавничих компаній світу, яка щорічно випускає близько чверті всіх статей, що публікуються в наукових журналах.

Щоб видання індексувалося в базі, воно має відповідати низці критеріїв:

  • обов’язкове рецензування матеріалів;
  • редакційна колегія з фахівців за науковими напрямами журналу, які регулярно публікуються;
  • наявність сайту з інформацією про правила для авторів, процедуру прийняття статей до друку та ін.;
  • регулярний вихід випусків зі стабільною кількістю публікацій тощо.

Для включення в базу Scopus необхідно пройти кілька етапів. Спершу до Elsevier подається випуск журналу і посилання на його сторінку для технічного моніторингу.

Якщо видання проходить цей етап (на відповідність переліченим умовам), його приймають на наступний – перевіряють періодичність виходу та цитованість матеріалів.

Лише після успішного подолання другого етапу редакторська комісія приймає рішення про індексацію видання і включає до бази попередні випуски.

«Випуски УАЖ вже не перший рік знаходяться в базі даних Scopus, але лист про підписання угоди з Центром та домовленість про оприлюднення наших матеріалів у базі до кінця 2026 року ми отримали лише наприкінці 2023 року. І тепер у базі даних індексуються статті УАЖ, починаючи з 2019 року», зазначає Оксана Пньовська, редактор УАЖ та очільниця відділу НАНЦ.

Загалом індексація наукоовго журналу – це престижно та збільшує видимість видання для потенційних авторів. Чим більше матеріалів подається до журналу, тим більше шансів відібрати якісні рукописи, які в подальшому будуть добре цитуватись. А відтак зростають наукометричні показники журналу.

Читайте також: В Антарктиді знайшли рештки великого хижака, який жив 50 млн років тому

Для науковців, які публікуються в таких журналах, збільшується коло потенційних читачів, можливість колаборацій, зростає рівень наукової репутації, збільшуються шанси на отримання грантів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *