В Антарктиді знайшли рештки великого хижака, який жив 50 млн років тому

Українські полярники встановили причини температурного рекорду в Антарктиці


Вчені здійснили розкопки на формації Ла-Мезета, що є еоценовими відкладеннями на острові Сеймур в Антарктиді, пише Успіх in UA.

Під час цих досліджень вони виявили несподівану знахідку.

«В антарктичних біомах ми раніше не зустрічали великих хижаків. Відомо було про денних птахів-хижаків і невеликих комахоїдних, але жодного разу не виявляли великих хижих істот», — поділилася доктор Акоста Госпіталече з Palaeontologia Electronica.

На відміну від решток дрібних ссавців, які зазвичай знаходять тут, дослідник виявив два великих кігті довжиною 8 сантиметрів, що могли належати великому нелітаючому хижаку, відомому як “страшний птах”, повідомляє t4.com.ua.

Цей термін зазвичай застосовують до птахів вимерлої родини Phorusrhacidae, які вважаються швидкими хижаками. Хоча кігті з Антарктики натякають на приналежність до цієї групи, відсутність решти скелета ускладнює точну класифікацію.

Вчені припускають, що ця істота могла мати висоту приблизно 2 метри та вагу близько 100 кілограмів, що робить її домінуючим хижаком свого часу.

Вважається, що ці птахи живилися переважно малими та середніми хребетними, використовуючи свої довгі кігті та гострі дзьоби для полювання, тим самим виконуючи роль вершинних хижаків на континенті.

Читайте також: В Антарктиді виявили сліди древнього річкового ландшафту віком 34 млн років

Це відкриття має велике значення для розуміння екосистеми Антарктики еоценового періоду. З новими знахідками скам’янілостей, сподіваються розкрити більше деталей про цих страшних птахів і середовище, в якому вони мешкали.

«Через значну ерозію антарктичних островів ми щороку отримуємо нові скам’янілості. Це неперервне відкриття через ерозію надає нам унікальну можливість глибше зануритися в знання про давні екосистеми Антарктики», – зазначив Акоста Госпіталече.

Отже, це дослідження відкриває новий погляд на динаміку та різноманітність життя на Антарктиді в далекому минулому, додавши важливий штрих до картини давніх континентальних екосистем.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *