В Україні виявили 87-річну “капсулу часу”

В Україні виявили 87-річну "капсулу часу"


Під час ремонту церкви Воскресіння Христового у селі Бишки Тернопільської області випадково знайшли “капсулу часу”, пише Успіх in UA.

Скляна банка була пошкоджена і всередину потрапила волога. Папір був “практично мокрий”, але схований документ все ж змогли розгорнути без великих пошкоджень. Попри контакт з водою текст добре зберігся.

В Україні виявили 87-річну "капсулу часу"

Всередину банки у вже далекому 1937 році поклали записку про посвячення першого каменя під будову храму. Основу було закладено 9 травня, захід проводили Степан Городецький з села Урмань, Петро Пастух з села Куропатники та Ілля Залуцький, який був парохом у селі Бишки з 1917 до 1921 року, повідомляє focus.ua.

На момент, коли закладали “капсулу часу”, священником у Бишках був Микола Косович. Він прожив 40 років — з 1901 до 1941. Вже через декілька років після того, як українець залишив слід в історії через записку, він став жертвою репресій більшовиків.

В Україні виявили 87-річну "капсулу часу"

Читайте також: Українські науковці показали скіфський ритуальний кубок віком понад 2000 років

Послання з минулого вказує, що зведенням храму керував відомий архітектор Євген Нагірний. Будівничим був Омелян Косович, а солтисом села — Гринько Безкоровайний. Церковний комітет очолював на той час Іван Федечко. Також у записці є список усіх членів комітету будови.

“Звичайно, це були шановані люди, про яких має пам’ятати село. Завдяки цій знахідці, хтось знайде там, мабуть, і своїх родичів”, — зазначено в публікації.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *