Українські науковці показали пояс половецького хана

Українські науковці показали пояс половецького хана


Представники Національного музею історії України показали, як виглядає пояс половецького хана, знайдений під час дослідження великого кургана с. Заможне Токмацького району, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Під насипом кургану, що згодом отримав назву Чингульський, спочив один з могутніх половецьких ханів, який загинув у битві з монгольськими загарбниками.

При похованому лежало кілька поясів. Можливо, за життя, один з поясів підкреслював талію, інший був спущений нижче талії на стегна. Досить повно збереглися металеві частини та фрагменти золототканих тканин. Прикраси деяких поясів зроблені майстрами Західної Європи.

Серед оздоблення одного з поясів, що носив половецький хан, були пряжка, наконечник та дві краплеподібні петлі з розетками.

Читайте також: У Польші знайшли петлі для пояса у формі людей, датовані XV-XVI століттями

На ажурному прорізному тлі пряжки рельєфне зображення сирени з пишним хвостом, що перетворюється на рослину. Особливістю роботи є зміна висоти рельєфу і майже скульптурне зображення голови. На наконечнику зображено лева, що нападає.

“В середньовічній європейській традиції сирени часто вважались втіленням гріховної спокуси та диявольських сил, які присипляють пильність та гублять душу людини. Лев же в деяких випадках вважався алегорією Христа, який перемагає диявола. Таким чином, загалом композиція мала, очевидно, ідею протистояння диявольській спокусі й перемогу християнської віри”, – говорять фахівці.

Найвідомішим місцем виробництва дорогоцінних виробів з такими високоякісними зображеннями були долини нижнього Рейну та Маасу.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *