Українські науковці показали футляр для мезузи ХІХ століття

Українські науковці показали футляр для мезузи ХІХ століття


Представники Національного музею історії України показали, як виглядає футляр для мезузи ХІХ століття, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.

Так, у 14-й день місяця Нісан (за єврейським календарем), або ж з вечора 22 до вечора 23 квітня відзначається перший день юдейського свята Песах. Воно святкується протягом 7 днів у Ізраїлі та 8 днів за його межами.

Песах має проходити у радісній атмосфері. Під час свята згадуються історичні події, пов’язані з Виходом єврейського народу з Єгипту. Велика увага приділяється святковій трапезі (седер), під час якої ключове значення надається прісному хлібу (маца).

В описі подій, пов’язаних із Виходом з Єгипту, згадується мезуза (буквально – «одвірок»), що має відношення до спасіння первістка народу Ізраїлю під час подій, відомих як десять кар єгипетських (Книга Вихід, 12:7, 22-23). З часом, мезузою стали називати сувій пергаменту з відтвореними на ньому двома фрагментами з Тори (Книга Повторення Закону 6:4-9 та 11:13-21), якому приписують добродійну силу. Мезузу вкладають у спеціальний футляр та закріплюють із зовнішнього боку дверей: на одвірку або біля нього. Вона освячує єврейську оселю і нагадує про це кожному, хто заходить у домівку.

Читайте також: Українські науковці показали вірменський напрестольний хрест XVIII століття

Футляри мезузи виготовляли з різних матеріалів: дерева, кістки, металу. У колекції музею зберігається унікальний футляр (робота сканщика Афанасія Тихонова 1835 року), що відзначається красою і вишуканістю технічного виконання. Він має вигляд овальної ажурної пластини з перлами по краю, яку помістили до скляного футляру, оправленого сріблом. Перед нами – найтонша вибілена срібна скань, надзвичайно благородна за малюнком, майстерно прикрашена зерню, уквітчана фіолетовим аметистом, червоними сердоліками та жовтими цитринами.

Успіх in UA


2 відповіді до “Українські науковці показали футляр для мезузи ХІХ століття”

 1. Аватар Буба
  Буба

  Мда. Замість мезузи вже медуза. Дожили…

  1. Аватар Savchenko Viktoriia
   Savchenko Viktoriia

   Вибачте, виправили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *