Українські археологи розкрили таємницю загадкової знахідки, виявленої на Київщині

На Київщині археологи виявили загадкову знахідку


Українським археологам вдалося встановити походження загадкової знахідки, виявленої у селі Новосілки на Київщині, пише Успіх in UA.

Про це розповів завідувач відділу охорони пам’яток історії, археології та культури Вишгородського історико-культурного заповідника Іван Зоценко в ефірі ТСН.

За його словами, фахівці мали кілька варіантів щодо того, із чим вони зіткнулися.

“Версії були від фашин до габіонів. Фашини використовувалися для укріплення берега. Габіон – це сьогодні сітка рабиця, заповнена піском. Раніше так само розгортали подібні конструкції із дерва, хмизу. Їх трамбували грунтом і укріплювали берег. Одна із версій ще була – це риболовна верша. її ставлять в місце протоки. Риба до неї може заплисти, але не може виплисти”, – говорить Іван Зоценко.

Проте в процесі обстеження археологи звернули увагу на складну конструкцію артефакту.

“Це така сітка, яка сплетена із розщеплених дошок. Між собою вони зв’язані лозою. Цю сітку можна розмотати. Нижня частина конструкції загострена”, – зауважує фахівець.

На сьогодні археологи ідентифікували знайдений предмет як пастку для риби.

“Тобто нею перекривали рукава річки. Розмотували стіку, встромляли її у дно загостреними частинами. Трішки почекавши, приходили, забирали рибу і ставили її в інше місце. Відстань між дощечками невелика – по 2-3 см. Такі пастки можна ставити на різну рибу”, – додав Іван Зоценко.

Що стосується періоду походження цієї знахідки, то археологи і досі ведуть дискусії з цього питання.

“Такі конструкції відомі нам з доби неоліту. 10 тися років тому люди вже користувалися подібними речами. Є археологічні аналогії, не в Україні, але вони відносяться до такого ж часу. На жаль, у нас немає іншого супровідного матеріалу, щоб точно датувати цю річ. Проте ми зараз підібрали зразки на аналізи. і в перспективі отримаємо не суперточну дату (плюс-мінус 200 років), але зможемо зрозуміти, до якого періоду вона належить”, – акцентував увагу фахівець.

За його словами, виявленню цього артефакту посприяло зниження рівня водии в Десні в результаті підриву Каховської ГЕС.

“Знахідка знаходиться поблизу давньоруського міста Вишгород та вверх по течії Десни. Ми розуміємо, що її зносило десь із верхньої частини. Але сама річка Десна в давньоруський період була дуже важливою. І в пізньосередньовічний та середньовічний період вона також відігравала дуже важливу роль. І на сьогодні це також дуже велика і єдина річка України, яка не перебита дамбами, має природну течію, тому ця знахідка і виявилася тут. Розлив води, скоріш за все, вимив цю знахідку. Коли ж зійшла вода після підриву Каховського водосховища, то ця річ стала помітною”, – зазначив Іван Зоценко.

Читайте також: На Київщині археологи виявили загадкову знахідку

Нагадаємо, що нещодавно мешканці села Новосілки на Київщині на березі Десни знайшли загадковий артефакт.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *