Археологи Національного заповідника «Хортиця» підняли з обмілілого Дніпра унікальний артефакт — семиметровий човен, вік якого може перевищувати тисячу років, пише Успіх in UA.
Зазначається, що у минулому біля берегів Хортиці заходили подібні човни, які пов’язані з давньоруським поселенням на острові. Воно існувало з X по XIV cтоліття.
Такі плавзасоби використовувалися для риболовлі та інших промислів, місцевих перевезень, а також для обслуговування переправ. Можливо і нова знахідка з тієї ж епохи, повідомляє shotam.info.
Згідно зі станом збереження деревини можна припустити, що вік човна може сягати і 500 років. Але більш точне датування стане можливе після проведення радіовуглецевого аналізу.
За інформацією дослідників, артефакт зберігся на 70-80%. Однак процес його підняття дніпровської мілини виявився непростим: човен-довбанка, що пролежав на дні сотні років, зазнав руйнівних процесів через різке зниження води в Дніпрі.
Читайте також: Українські археологи знайшли цікаві артефакти на території заповідника “Давній Пліснеськ”
За словами археологів, їм вдалося терміново підняти судно з обмілілої ділянки Дніпра та вберегти від повної руйнації.
Нині човен доставлено на реставраційний павільйон заповідника, де розпочався процес його консервації та стабілізації деревини. Після реставрації хортицька знахідка буде виставлена у музеї судноплавства на Хортиці.
Припускають, що конструкція човна стала основою для подальшої еволюції суднобудування України. Саме із цих човнів сталася легендарна козацька «чайка».
Залишити відповідь