У Тернополі експонували жіночі вбрання часів Київської Русі

У Тернополі експонували жіночі вбрання часів Київської Русі


Щоб показати, як виглядали тогочасні жінки правлячих родів, у Тернополі створили виставку «Князівни та княгині України», на якій експонували жіночі вбрання доби Київської Русі та пізнішого часу, пише Успіх in UA.

Виставка тривала до кінця березня.

Одяг княгинь та князівень, які були правительками різних країн Європи, відтворили на ляльках-мотанках. Моду Середньовіччя можна оглянути в обласному краєзнавчому музеї, повідомляє zaxid.net.

На виставці зібрано понад 80 авторських ляльок. Серед експонатів – образи княгині Ольги, доньок Ярослава Мудрого: королеви Франції – Анни, королеви Угорщини – Анастасії, королеви Норвегії, а потім Данії – Єлизавети, а також княжої родини Острозьких, зокрема Гальшки Острозької, та багато інших представниць правлячих родів з IX до XVI ст. Тематика відтворює добу могутньої Київської Русі, демонструє тисячолітні родинні зв’язки України з Європою.

«В історії Європи велику роль відіграли власне доньки київських князів, які у свій час стали королевами багатьох європейських країн і засновницями відомих монарших династій. Це виставка про великих руських княгинь і князівень, про те, яку насправді силу таїть у собі українська жінка», – зазначили на сторінці музею.

Майже 20 експонатів присвячені постаті найвідомішої княгині – Ользі, яка була вольовою правителькою у древньому X ст., прийняла християнство ще до масового хрещення Русі її внуком Володимиром.

Відомим та могутнім родом пізніших століть є Острозькі. Їх називали некоронованими королями Русі, найвпливовішими серед української шляхти та магнатів у Великому князівстві Литовському. Острозькі у XIV-XVII ст. вкладали великі кошти в освіту, книговидавництво, будували церкви, притулки та розвивали свої міста. Перший в Україні вищий навчальний заклад – Острозьку академію, один з найдавніших стародруків – Острозьку Біблію, українці завдячують саме цьому роду. Найвідомішою жінкою цього роду є Гальшка (Єлизавета) Острозька.

Читайте також: Поблизу Києва археологи виявили стародавнє поховання “із короною смерті”

Свої роботи представили найкращі народні майстрині-лялькарки з різних регіонів України та інших країн. Для створення ляльок вони провели дослідження, опрацювали історичну літературу, використали давню традиційну вузлову техніку та одягнули ляльки в пишне вбрання княгинь Київської Русі, скандинавських, німецьких принцес та королев.

Виставку «Князівни та княгині України», організувала співзасновниця міжнародного мистецького проекту «Ляльки мандрують світом» Ніна Хаген з Осло (Норвегія).

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *