У Лаврі провели цифрову реконструкцію печер

У Лаврі провели цифрову реконструкцію печер


Компанія Skeiron оцифрувала ще один обʼєкт української тисячолітньої історії, печери Києво-Печерської Лаври, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці компанії у Facebook.

Обʼєкт на який до цього можна було подивитися тільки зсередини тепер має зафіксовану форму та обʼєм у 3D.

Києво-Печерська Лавра – це монастирський комплекс, що належить до найважливіших історичних та релігійних об’єктів в Україні. Лавра має статус світової спадщини ЮНЕСКО і є відображенням довгої та важливої історії розвитку України та християнства загалом.

Історія Києво-Печерська Лавра починається в XI столітті, коли Антоній Печерський оселяється у власноруч викопаній печері на дніпровському пагорбі. До нього починають приєднуватися інші подвижники християнства і це перетворюється в систему пов’язаних між собою підземних ходів, що з’єднують печерні приміщення. Печерних комплексів два – Ближні та Дальні печери. Коли до Антонія на дальніх печерах приєдналася браття він перейшов на сусідній пагорб і заснував ближні печери. Печери знаходяться на глибині від 5 до 15 метрів і їх загальна довжина їх складає понад 800 метрів.

Читайте також: У Києві знайшли кераміку раннього залізного віку

Команда згаданої компанії оцифрувала Ближні та Дальні печери, що дозволило заповіднику отримати нові дані та поглибити розуміння їхньої структури. Це важливо для подальшого збереження лаврських печер, а також для наукових досліджень.

“Ми раді поділитися, що підготували міні фільм про печери Києво-Печерської Лаври, його можна знайти на нашому YouTube каналі за посиланням в біо. Будемо дуже вдячні за підтримки та поширення”, – зауважили фахівці.

Створення 3D-моделі підземелля ініціювало Міністерство культури та інформаційної політики України.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *