“Софію Київську” оцифрували за унікальною методикою

"Софію Київську" оцифрували за унікальною методикою

Фахівці провели оцифрування Софіївського собору у Києві за допомогою лазерного сканування задля забезпечення точного опису архітектурної пам’ятки, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Національного заповідника “Софія Київська” у Facebook.

“Від початку повномасштабної війни над унікальною національною святинею – Софійським собором – тяжіє щоденна загроза пошкодження або знищення. Оцифрування собору є запорукою його збереження перед лицем короткострокових та довгострокових викликів”, – зазначається у повідомленні.

Читайте також: У “Софії Київській” пройде фестиваль високого мистецтва

У грудні 2022 року було здійснено сканування київського Софійського собору за підтримки Європейської асоціації архітекторів кафедральних соборів. Для проєкту використовувався наземний лазерний сканер RIEGL VZ-400 з приєднаною каліброваною камерою Sony.

“Українська команда SKEIRON діджиталізувала екстер’єр та інтер’єр собору у понад 800 позиціях сканування всього за один тиждень! Хмари точок і фотографії можуть бути використані для створення детальних 2D планів або 3D моделей. Ці дані убезпечать знання про культурну спадщину, дадуть нові можливості для її дослідження, контролю та збереження”, – говорять фахівці.

Успіх in UA

Одна відповідь до ““Софію Київську” оцифрували за унікальною методикою”

  1. Аватар Ботанка
    Ботанка

    Це копія колишньої оригінільної споруди. Софію Київську вже знищено ІІ світовою війною, тому для дослідження доступні лише спогади та збережені документи щодо даної пам’ятки. Зараз багато переробок в інтернеті, коли доступу до правди немає. Помилковість вчинків на обробці інформації неминуча. Боротьби з цими злочинами і порушеннями немає, тому є постійні наслідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *