Науковці розкрили одну з таємниць скарбу Кримського ханства, знайденого на Одещині

На Одещині знайшли скарб часів Кримського ханства


Нещодавно на Одещині краєзнавець, захисник України Сергій Жосан, перебуваючи у відпустці, знайшов скарб, назвавши його Флоранським скарбом, пише Успіх in UA.

Наразі триває вивчення скарбу, повідомляє bessarabiainform.com.

За словами Сергія Жосана, знахідка старовинних монет біля села Флора, безумовно, є унікальною та неймовірною. Після ретельного вивчення монет вдалося точніше визначити їхній вік. Первісне датування виявилось не зовсім коректним. Абсолютна більшість належить до одного типу – акче Девлета Гірея (1551-1577). Хронологія випусків Девлета поки не розроблена, але скоріше за все це більш пізній випуск. Ще три монети відносяться до правління того ж хана, але інших типів. Тільки одна монета відноситься до правління попередника Девлета – хана Сахіба Гірея (1532-1551).

«Мені ще не доводилося бачити настільки однорідних за складом комплексів монет. Це однозначно не накопичення, а якась одноразова виплата, яка з якихось причин була прихована. Надзвичайно цікаві обставини приховання цього скарбу. Можливо, вони якось пов’язані з військовими подіями. Наприклад, із походом козаків Івана Свирговського на османські фортеці у Буджаку в 1574 р., під час війни молдавського господаря Іоана Воде Лютого проти османів та татар, або ж із походом татар 1575 р. на Поділля, як помсту за похід козаків», – пише Дмитро Янов, спеціаліст з османської нумізматики, молодший співробітник Одеського археологічного музею.

Читайте також: У Колумбії вивчають затонулий корабель XVIII століття з королівськими скарбами

Як зазначають фахівці, не можна також виключати варіант з внутрішньою боротьбою в Кримському ханстві, або як факт торгових зв’язків між ханством і польсько-литовською державою. Річка Ягорлик була одним із транспортних шляхів на той час. Можна було сісти на човен біля сучасного м. Подільськ і потрапити в річку Дністер. Там і Дубосари вниз по течії і Аккерман біля моря.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *