Науковці показали унікальні візантійські монети, знайдені в Україні

Науковці показали унікальні візантійські монети, знайдені в Україні


Представники Національного музею історії України показали золоті монети – соліди (від латинського «твердий») або ж номізми, карбовані за часів існування Візантійської імперії, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Вперше такі монети були карбовані за часів імператора Константина Великого у 309 році. Це були монети із золота найвищої проби (переважно 95,6%, досягнути більш чистий склад було технічно важко) вагою близько 4,5 г. Цей стандарт витримувався майже 700 років, аж поки в ХІ столітті не розпочалися економічні та політичні негаразди.

У зібранні музею є монети, які використовували у якості підвісок до нашийних прикрас. Походять вони з комплексу знахідок, знайдених у 1927 році поблизу Келегейських хуторів (нині село Гладківка) на Херсонщині.

Читайте також: У Полтаві знайшли фальшиву монету короля Яна II Казимира

На аверсі однієї з монет зображено фігуру імператора Константа ІІ (правив у 641–668 роках) з символами влади, на реверсі так звана Голгофа – символічне відтворення місця страти Христа.

“В останнє століття існування головними ворогами Візантійської імперії стали турки-османи. Зрештою, 2 квітня 1453 року армія султана Мехмеда взяла в облогу Константинополь. Незважаючи на останню відчайдушну оборону після двомісячної облоги місто «впало» 29 травня 1453 року. Візантійський імператор, Костянтин XI Палеолог, востаннє був помічений, коли скинув свої імператорські регалії та кинувся у рукопашний бій після того, як вороги подолали стіни й увійшли в місто”, – говорять фахівці.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *