На Тернопільщині знайшли розграбовані поховання XVII-XVIII століть

На Тернопільщині знайшли розграбовані поховання XVII-XVIII століть


У місті Кременець, що на Тернопільщині, у підземеллях Свято-Миколаївського собору знайшли розграбовані поховання місцевих жителів, які датуються ХVІІ-XVIII століттям, пише Успіх in UA.

“Коли ми спустилися у крипту, побачили знищені поховання. Розкриті і розтрощені труни, кістки померлих складені в одному місці, їхній одяг, складений у купу, в іншому. З побаченого можна зрозуміти, що останки зумисне діставали з могил, витрушували кістки, щоб виявити цінні предмети. З дитячих поховань навіть здерті натрунні хрести, які могли бути з дорогоцінних металів. Ми помітили також ґрунт, який, ймовірно, просівали у пошуках цінностей», – розповідає Василь Ільчишин.

Свято-Миколаївський собор у минулому був парафіяльним костелом. Його збудували католицькі монахи францисканського Ордену наприкінці 16 століття.

У крипті храму могли були поховані були заможні жителі міста, які мали стосунок до будівництва храму чи жертвували кошти на нього, повідомляє ukrinform.ua.

На Тернопільщині знайшли розграбовані поховання XVII-XVIII століть

«Свято-Миколаївський собор був у користуванні представників московського патріархату майже 200 років, – розповідає Василь Ільчишин. – Передали його заповіднику наприкінці листопада минулого року.

Після цього у храмі провели інвентеризацію. Згодом почали шукати вхід у крипту, адже відомості про це існували давно».

На Тернопільщині знайшли розграбовані поховання XVII-XVIII століть

Читайте також: В Україні археологи знайшли унікальне поховання часів Київської Русі

Василь Ільчишин подав заяву в правоохоронні органи після виявлених фактів. Йдеться не лише про наругу над похованнями, а й незаконні пошукові роботи на пам’ятці культурної спадщини національного значення. Також у крипті планують провести дослідження виявлених поховань.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *