На Рівненщині археологи розкопали 300-річні поховання монахинь

На Рівненщині археологи розкопали 300-річні поховання монахинь


У місті Дубно на Рівненщині археологи знайшли два поховання монахинь, пише Успіх in UA.

За словами фахівців, на цьому місці, за історичною довідкою, у 1592-му році князь Василь Острозький заснував православний жіночий монастир. Він у XVII столітті перейшов у Василіанський унійний орден та існував як греко-католицький монастир до 1832-го року.

Як зауважив голова громадської організації “Дубенський археологічний осередок” Андрій Бердецький, знайдені поховання датуються XVIII- початком XIX століття.

За тиждень розкопок знайшли два захоронення: могилу та склеп. Останній частково пограбували, припустив Андрій Бердецький, бо археологи не відшукали у могилі нагрудного хреста.

“Вона єдина похована у мурованому склепі. Те, що це склеп, ми зрозуміли одразу, тому що перші цеглини, які ми виявили, покладені навскіс. Це, скоріш за все, була жінка, тому що серед знахідок було багато булавок. Ми вирішили, що це була або одна з настоятельок монастиря, або монахиня високого статусу”, — каже голова ГО “Дубенський археологічний осередок”.

Андрій Бердецький додав, що сам гроб лежав на двох цеглинах, які були підкладені так, щоб він стояв рівно. На цих цеглинах знаходились рештки черепа і все, що було покладено на обличчя, повідомляє suspilne.media.

Археолог також розповів про те, що з найбільш цікавих і цінних знахідок є медальйон і кілька монет, які найбільше інформаційно дають цінність. Також є чимала кількість намистин, які, скоріш за все, були в одному наборі. Археолог зазначив, що в іншому захороненні речей не знайшли.

“Інший кістяк належить людині підліткового віку, можливо, це молода монашка. Його ще буде досліджувати антрополог, який зможе, принаймні, визначити стать, приблизний вік і деталі по прижиттєвих хворобах чи травмах”, — зазначив голова ГО “Дубенський археологічний осередок” Андрій Бердецький.

До розкопок на місці монастиря долучають студентів Острозької академії, які вивчають історію та археологію.

Читайте також: На Сумщині студенти-археологи розкопують давнє городище Воргол

Усі знахідки археологи передадуть у Дубенський державний історико-культурний заповідник. Тут уже сформували експозицію з експонатів, які знайшли під час попередніх розкопок на місці монастиря.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *